Firma National Instruments, dostawca platformowych rozwiązań wspierających inżynierów i naukowców w rozwiązywaniu największych problemów inżynieryjnych, opublikowała dziś najnowszą wersję oprogramowania VeriStand, które jest wykorzystywane przez inżynierów systemów wbudowanych do tworzenia testów sprzętu w metodologii HIL (Hardware-in-the-loop). Obecnie inżynierowie zmagają się z coraz bardziej skondensowanym, dynamicznym harmonogramem pracy oraz nieustanną zmianą wymagań podyktowaną integracją nowych technologii. VeriStand oraz systemy HIL od NI to najbardziej otwarte i konfigurowalne platformy dostępne na rynku, które pomagają firmom odpowiednio reagować na te zmienne żądania oraz tworzyć przyszłościowe systemy testowania.
VeriStand zapewnia nietuzinkową funkcjonalność i konfigurowalność, które sprawdzą się w szybszym procesie tworzenia systemu testowania w czasie rzeczywistym i stanowią odpowiedź na zwiększającą się złożoność systemów wbudowanych w dobie upowszechniania się nowych technologii ? takich jak zaawansowane systemy wsparcia kierowcy (ADAS), radary oraz elektroniczne systemy sterowania fly-by-wire. Oprogramowanie umożliwia:
- Konfigurację silnika czasu rzeczywistego do wykonywania zadań typu: symulacja w czasie rzeczywistym, generacja impulsów, wysokoprzepustowa akwizycja danych dla kondycjonowanych pomiarów i zdefiniowanych, wyskalowanych przez użytkownika kanałów;
- Rozbudowę oraz dopasowanie systemu do własnych potrzeb przy użyciu LabVIEW lub szerokiego wachlarza pozostałych środowisk programistycznych;
- Szybkie tworzenie profesjonalnych interfejsów użytkownika, które mogą być edytowane po uruchomieniu i zawierają narzędzia dla definiowania modelu symulacji, logowania danych oraz monitorowania alarmów. Zaprojektowany na nowo menadżer UI pomaga w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas tworzenia i uruchamiania testów działąjących w czasie rzeczywistym.
<—newpage—>?Najnowsza wersja NI VeriStand udoskonala platformę testowania w czasie rzeczywistym oraz pomaga redukować ryzyko i koszty testów systemów wbudowanych przy zachowaniu szerokiego zakresu zastosowań? ? stwierdził Chad Chesney, wiceprezydent działu akwizycji danych i systemów wbudowanych w NI. ? ?Dzięki otwartości i możliwości konfiguracji tworzenia systemu w sposób programowy, inżynierowie mogą sprawnie reagować na szybko powiększającą się listę wymagań dla testów HIL tworzonych obecnie, jak i w przyszłości.?
NI VeriStand łączy funkcjonalności symulacji w czasie rzeczywistym, akwizycji danych, obsługi protokołów komunikacyjnych oraz możliwości sterowania procesem w jedną platformę będącą obecnie najbardziej kompletnym oprogramowaniem do testowania HIL na rynku. Oprogramowanie wspiera teraz standard przemysłowy ASAM XIL API i może być w przyszłości rozszerzone o obsługę technologii typu FPGA, RF oraz systemów wizyjnych. Użytkownicy mogą zintegrować program ze środowiskami symulacyjnymi (typu IPG Carmaker) do testowania jednostek ECU pod najnowsze trendy w systemach wbudowanych ? związane przykładowo z ADAS lub autonomizacją pojazdów.
Więcej informacji o NI VeriStand oraz systemach NI HIL można znaleźć pod adresami http://www.ni.com/veristand oraz www.hil-ni.com.
O National Instruments
Od roku 1976 National Instruments (www.ni.com) wspiera inżynierów i naukowców w rozwiązywaniu największych problemów inżynierskich poprzez dostarczanie platformowych rozwiązań, które przyśpieszają produktywność oraz napędzają innowacje. Klienci z różnych branż ? od opieki zdrowotnej po motoryzację oraz od elektroniki konsumenckiej po fizykę cząsteczkową ? korzystają z platform NI integrujących sprzęt oraz oprogramowanie, by ulepszać świat, którego częścią jesteśmy.
LabVIEW, National Instruments, NI i ni.com są zastrzeżonymi znakami firmowymi National Instruments. Inne wspomniane tutaj produkty i nazwy firm są znakami towarowymi lub nazwami handlowymi właściwych firm.