TOP 5 artykułów lutego

Pięć sposobów na poprawę bezpieczeństwa zaworów procesowych w zakładach produkcyjnych

Inżynierowie procesowi powinni nadać priorytet bezpieczeństwu zaworów w produkcji, dążąc do usprawnienia procesów przemysłowych.

Korzyści z aktualizacji oprogramowania HMI, SCADA

Modernizacja interfejsu człowiek-maszyna (HMI) lub oprogramowania do kontroli nadzorczej i akwizycji danych (SCADA) bez aktualizacji do nowoczesnych zasad projektowania przypomina zakładanie zużytych opon na nowy samochód.

Sztuczna inteligencja w służbie cyberbezpieczeństwa

Algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego to dzisiaj gorący temat. Według raportu F5, ponad 66% organizacji planuje je wdrożyć w obszarze cyberbezpieczeństwa. Jednocześnie, eksperci przyznają, że choć wiele firm deklaruje gotowość do wykorzystania inteligentnych narzędzi, to nie każda organizacja wie, co konkretnie chce w ten sposób usprawnić. Dowiedz się, w jakich wyzwaniach cybernetycznych sprawdzą się algorytmy AI/ML.

Kontrolery na przestrzeni wieków

Sterowniki rozwinęły się od czasu wprowadzenia pierwszego programowalnego sterownika logicznego (PLC), a ich rola w nowoczesnych i przyszłych systemach automatyki będzie nadal ewoluować.

Protokoły internetowe stanowią nową granicę dla sieci Ethernet

Protokoły komunikacyjne IoT zapewniają użytkownikom zwiększone bezpieczeństwo i wydajność oraz mogą pomóc połączyć światy technologii informatycznych (IT) i operacyjnych (OT).