Sterownik standardowy i sterownik bezpieczeństwa w jednym urządzeniu

Wydajne 32-bitowe sterowniki, z możliwością stosowania jako sterownik bezpieczeństwa (SIL2 / PL d) z obsługą funkcji bezpieczeństwa CANopen

  • Wydajne 32-bitowe sterowniki trzyrdzeniowe z dużą pamięcią aplikacji
  • Możliwość stosowania jako sterownik bezpieczeństwa (SIL2 / PL d) z obsługą funkcji bezpieczeństwa CANopen
  • Niezależne sterowniki ze skalowalnym mapowaniem wejść/wyjść do aplikacji standardowych i aplikacji bezpieczeństwa
  • Dwa porty Ethernet z wbudowanym przełącznikiem

Wydajny sterownik PLC standardowy i sterownik bezpieczeństwa w jednym urządzeniu

Nowoczesne pojazdy i mobilne maszyny robocze wymagają wydajnych sterowników do przetwarzania dużej liczby sygnałów wejściowych i wyjściowych. Specjalnie do tego celu stworzono nowy ecomatController 3. generacji. Urządzenie składa się z dwóch pracujących niezależnie od siebie 32-bitowe sterowników PLC. Jeden z nich posiada certyfikat jako sterownik bezpieczeństwa.
Poza wielofunkcyjnymi diagnozowalnym wejściami i wyjściami urządzenie jest wyposażone w dwa porty Ethernet oraz cztery złącza CAN. Złącza CAN obsługują wszystkie najważniejsze protokoły magistrali (CANopen, CANopen Safety i J1939) oraz transparentną wymianę danych z wstępnym przetwarzaniem.
Programowanie CODESYS (wersja 3.5) umożliwia łatwą integrację funkcji sterowania w programie aplikacji.

Funkcje i zalety

  • Wytrzymała konstrukcja mechaniczna
  • Elektronika wbudowana w kompaktową metalową obudowę oferuje poprzez zamontowane w przodu kodowane wtyki centralne wszystkie niezbędne przyłącza do wejść i wyjść, komunikacji i programowania. Diody LED stanu RGB pokazują najważniejsze komunikaty systemowe.

Wydajna elektronika
Sercem sterownika spełniającego wymagania obowiązujących norm jest jeden z najnowocześniejszych 32-bitowych procesorów wielordzeniowych o częstotliwości taktowania 300 MHz. Pamięć aplikacji o pojemności 6 MB zawiera system archiwizacji plików 1 MB. Dwa programowane niezależnie od siebie wewnętrzne sterowniki umożliwiają w razie potrzeby podzielenie oprogramowania aplikacyjnego. Dzięki temu bezpieczna część programu może być wykonywana bez wpływu ogólnego przebiegu programu. Umożliwia to bezpieczną pracę również przy złożonych funkcjach sterowania. Sterownik można stosować w aplikacjach do EN 13849 PL d i EN 62061 SIL cl2.

Konfigurowane wejścia i wyjścia
Wejścia można skonfigurować jako wejście cyfrowe, częstotliwościowe lub analogowe z funkcją diagnostyczną, bądź jako wejście do pomiaru rezystancji. Wejścia analogowe umożliwiają pomiar zarówno prądu, jak i napięcia. Wyjścia można skonfigurować jako diagnozowalne wyjścia cyfrowe lub PWM z regulacją lub bez regulacji prądu. Wszystkie wejścia i wyjścia można skonfigurować w razie potrzeby również jako kanały bezpieczne. Umożliwia to bezpośrednie podłączanie i przetwarzanie w oprogramowaniu aplikacyjnym bezpiecznych czujników i urządzeń wykonawczych.