Smart-Ex 03 – nowy iskrobezpieczny smartfon 5G firmy Pepperl+Fuchs do cyfryzacji w obszarach zagrożonych wybuchem

Nowy 6-calowy smartfon Smart-Ex 03 oferuje innowacyjną możliwość monitorowania własnego stanu.

Pepperl+Fuchs przedstawia nowy, iskrobezpieczny smartfon Smart-Ex 03 z obsługą standardów 5G i Wi-Fi 6, który został w całości opracowany przez nasz europejski oddział. To 6-calowe urządzenie łączy w sobie całą wiedzę spółek zależnych firmy Pepperl+Fuchs, w tym ECOM Instruments – pioniera w dziedzinie iskrobezpiecznych urządzeń mobilnych oraz Aava Mobile – eksperta w dziedzinie tabletów przemysłowych i technologii bezprzewodowej transmisji danych.

Smartfon, wyposażony w system operacyjny Android 13, jest zgodny z najnowszymi standardami technologicznymi, takimi jak 5G, Wi-Fi 6 i eSIM, dzięki czemu nadaje się idealnie do zastosowań na całym świecie w publicznych i prywatnych sieciach dostawców usług telefonii komórkowej. Dzięki szybkiej i bezpiecznej transmisji dużych ilości danych, użytkownicy mogą korzystać z wielu funkcji w zakresie komunikacji i współpracy, takich jak zdalne wsparcie, wideokonferencje czy push-to-talk.

Smart-Ex 03 jest predestynowany do szerokiego zakresu zastosowań z takich obszarów, jak komunikacja, cyfrowe przepływy pracy i zarządzanie zleceniami, bezpieczeństwo operacyjne, skanowanie, zarządzanie aktywami, konserwacja predykcyjna, aplikacje rzeczywistości rozszerzonej lub integracja IoT. Pracownicy w całym łańcuchu wartości w przemyśle przetwórczym, wodorowym, energetycznym lub produkcji akumulatorów, mogą zatem czerpać korzyści z kompleksowych procesów cyfrowych, również w obszarach zagrożonych wybuchem.

Dzięki obsłudze 5G, Smart-Ex 03 oferuje duże możliwości komunikacyjne, w tym umożliwia niezawodną transmisję danych z dużą szybkością do 10 Gbps przy opóźnieniu mniejszym niż 5 ms.

Wprowadzając iskrobezpieczny model Smart-Ex 03, firma Pepperl+Fuchs prezentuje swój pierwszy smartfon z obsługą standardów komunikacyjnych 5G i Wi-Fi 6. Aby zapewnić elastyczną pracę w sieciach publicznych i prywatnych, pracownicy mobilni mają teraz smartfony, które obsługują wszystkie scenariusze aplikacji cyfrowych, nawet w trudnych warunkach pracy.