IEC 62443: Zdalne rozwiązania Ewon® firmy HMS Networks zwiększają bezpieczeństwo

Fot. HMS

Zdalne rozwiązania Ewon® firmy HMS Networks zawsze stawiały bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Organizacja NVISO, uznany w skali globalnej ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, oceniła niedawno rozwiązanie Ewon Cosy+ do zdalnej konserwacji pod kątem spełniania kryteriów IEC 62443-4-2. Wraz z ewolucją branży zmieniają się także standardy doskonałości, a norma IEC 62443 staje się punktem odniesienia dla cyberbezpieczeństwa w technologii automatyki przemysłowej.

Zrozumienie norm IEC 62443 

Normy IEC 62443 wyznaczają kompleksowe ramy ochrony urządzeń przemysłowych przed zagrożeniami cybernetycznymi, uzupełniając już ustalone wymogi ISO 27001, które skupiają się przede wszystkim na bezpieczeństwie IT. Standard IEC 62443 określa podstawowe wymagania dotyczące ochrony systemów przemysłowych przed naruszeniami bezpieczeństwa. Dla konstruktorów maszyn, integratorów systemów i operatorów instalacji zgodność z normą IEC 62443 ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa IIoT.

Mówi Cédric Bassem, starszy menedżer ds. aplikacji i bezpieczeństwa produktów w NVISO: „Jedną z mocnych stron normy IEC 62443 jest to, że wyznacza ramy, które producenci IIoT mogą wykorzystać w celu dostosowania wymagań bezpieczeństwa swoich urządzeń do oczekiwań właścicieli fabryk w zakresie cyberbezpieczeństwa.”.

Jak wdrożyć standardy IEC 62443

Opracowanie bezpiecznego rozwiązania automatyzacyjnego rozpoczyna się od identyfikacji naruszeń poprzez szczegółową analizę zagrożeń dla wykorzystywanych systemów i komponentów. Prowadzi to do stworzenia solidnego planu bezpieczeństwa. Następnym krokiem jest ustanowienie odpowiednich procesów i zapewnienie przeszkolenia personelu w zakresie protokołów bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo wykracza poza samą technologię i opiera się również na dobrze zdefiniowanych procesach i wykwalifikowanym personelu.

Biorąc pod uwagę stale ewoluujący charakter zagrożeń cybernetycznych, istotne jest, aby systemy ochrony dostosowywały się do bieżącej sytuacji. Ciągłe monitorowanie, konserwacja i aktualizacje są niezbędne do utrzymania bezpieczeństwa.

Ocena rozwiązania Ewon Cosy+ pod kątem wymogów IEC 62443-4-2

W przypadku zdalnych rozwiązań Ewon firmy HMS Networks bezpieczeństwo jest najważniejsze. Zaangażowanie w cyberbezpieczeństwo przejawia się poprzez zgodność ze standardami certyfikacyjnymi, takimi jak ISO 27001.

Aby zachować najwyższe standardy cyberbezpieczeństwa, firma HMS Networks nawiązała współpracę z NVISO, wiodącą niezależną organizacją specjalizującą się w cyberbezpieczenstwie przemysłowym. Nviso wzmacnia środki bezpieczeństwa Ewon poprzez regularne testy, szkolenia i inne okresowe weryfikacje zabezpieczeń.

Niedawno, przy wsparciu NVISO, rozwiązanie Ewon Cosy+ zostało ocenione pod kątem zgodności z normami IEC 62443-4-2. Na podstawie wyników oceny marka Ewon® firmy HMS Networks ma pewność, że jej produkt będzie bezproblemowo integrować się ze środowiskami klientów oraz będzie wspierać realizowane przez nich wdrożenia i plany działania w zakresie IEC 62443.

Znaczenie cyberbezpieczeństwa w IIoT

Sébastien Thinnes, dyrektor ds. produktów i marketingu Ewon, podkreśla znaczenie cyberbezpieczeństwa i normy IEC 62443 dla klientów:» Bezpieczeństwo oferowanych przez nas rozwiązań IIoT jest najważniejsze. Wdrażając normy IEC 62443, zapewniamy, że nasze produkty stanowią solidną barierę dla pojawiających się zagrożeni, chroniąc działalność przemysłową klientów.»

Więcej informacji mozna znaleźć na stronie www.hms-networks.com