Nowa opatentowana technologia służąca do przywracania urządzeń sieci OT / ICS w ciągu 30 sekund

Fot. Salvador Technologies

Sieci (OT) i urządzenia infrastruktury krytycznej nie znajdują się już w odseparowanej bańce bezpieczeństwa. Cyberprzestępcy atakują sieci OT i urządzenia ICS z kilku powodów, głównie narażają biznes na przestoje i wymuszenia okupów co powoduje straty finansowe.

Firma Salvador Technologies dostarcza rozwiązanie dedykowane dla sieci przemysłowej OT, w której znajdują się krytyczne stacje robocze (np. SCADA/HMI), serwery obsługujące procesy produkcyjne lub sterujące wytwarzaniem mediów takich jak (sprężone powietrze / para / woda lodowa / uzdatnianie wody / oczyszczanie wody). Zatrzymanie systemów sterowania z powodu awarii fizycznej urządzenia lub poprzez zainfekowanie systemu złośliwym oprogramowaniem (np. szyfrującym pliki) może unieruchomić pracę kluczowych urządzeń produkcyjnych lub spowodować przestój zakładu z powodu braku odpowiednich mediów potrzebnych do produkcji.

Salvador Technologies dysponuje technologią, która w 30 SEKUND przywraca pracę urządzeń takich jak komputer przemysłowy, stacja robocza lub serwer, po cyberataku lub awarii komputera.

Alex Yevtushenko, CEO Salvador Technologies, mówi: „Naszą misją jest umożliwienie utrzymania ciągłości operacyjnej poprzez zapewnienie organizacjom unikalnych narzędzi i funkcji do radzenia sobie z cyberatakami, których częstotliwość rośnie wykładniczo. Celem ataków są firmy produkcyjne, infrastruktura krytyczna czy systemy budynkowe BMS.

W dniu 23 Lutego 2023 nawiązaliśmy współpracę z firmą PACE POLAND, która została dystrybutorem naszych rozwiązań na terenie Polski.”

Dariusz Nowak, właściciel PACE POLAND, mówi: “Jestem podekscytowany nawiązaniem współpracy i możliwością oferowania tak unikalnego rozwiązania na rynku Polskim. Przeprowadziliśmy już kilka PoC z klientami z kluczowych segmntów rynku i obserwujemy wysokie zainteresowanie produktami oferowanymi przez Salvador Technologies”.


Salvador Technologies