Kamera z serii FHV7

Nowa inteligentna kamera z serii FHV7 z przełomową technologią Multi-Color Light i przetwornikiem obrazu o rozdzielczości 12 megapikseli.

Kamera z serii FHV7 posiada funkcje oświetlania i przetwarzania obrazu do przeprowadzania zaawansowanych kontroli wizyjnych. Dzięki przełomowej technologii oświetlania Multi-Color Light *1 i najlepszej w tej klasie *2 kamery o wysokiej rozdzielczości 12 megapikseli, aby osiągnąć najwyższą precyzję kontroli wizyjnych na wysoce zróżnicowanej linii produkcyjnej, potrzebna jest tylko jedna kamera z serii FHV7.

Seria FHV7 jest wyposażona w technologię Multi-Color Light oraz obiektyw z autofokusem, dzięki czemu może szybko reagować na zmiany koloru i wielkości kontrolowanych obiektów. Eliminuje to konieczność posiadania specjalnych umiejętności wymaganych do montażu i regulacji kamery w celu obsługi różnych produktów i kryteriów kontroli, nawet na elastycznej linii produkcyjnej, gdzie produkuje się wiele różnych produktów w rozmaitych ilościach. Ponadto, przetwarzanie obrazu z najwyższą w tej klasie prędkością *2 oraz 12-megapikselowa kamerze o najlepszej w tej klasie rozdzielczości umożliwiają osiągnięcie większej precyzji kontroli i podniesienie jakości produkcji bez zmniejszania jej szybkości. Do funkcji tych dodano algorytm kompresji obrazu z dużą prędkością, który kompresuje obrazy analizy dwukrotnie *3 szybciej, dzięki czemu wszystkie dane obrazu mogą być zapisywane nawet podczas pomiarów, co pozwala na całkowitą identyfikowalność podczas procesów produkcji, w których kontrola jakości jest najważniejsza.

Pomimo czterokrotnie mniejszej obudowy seria FHV7 oferuje ten sam wysoki poziom możliwości w
zakresie przetwarzania obrazu, co wiodący model firmy OMRON, sterownik przetwornika z serii FH. Osiągnięto to poprzez integrację technologii bardzo szybkiego i wysoce precyzyjnego przetwarzania obrazu firmy OMRON z kompaktową konstrukcją działającej z dużą prędkością kamery o wysokiej rozdzielczości, przygotowaną przez OMRON SENTECH, którą uzyskano w lipcu 2017 roku.

Oferując swoim klientom nową serię inteligentnych kamer FHV7, firma OMRON przyspiesza proces
innowacyjnej automatyzacji i kontynuuje działania mające na celu zwiększenie wydajności oraz
ulepszenie kontroli jakości w przemyśle wytwórczym.