Autonomiczny robot mobilny FORMICA 1

FORMICA 1 to autonomiczny, inteligentny robot mobilny zdolny pełnić funkcję samodzielnego, mobilnego stanowiska produkcyjnego, stanowiąc nowe ogniwo elastycznej linii produkcyjnej.

Robot może wspierać pracę przedsiębiorstw w tradycyjnym zaopatrywaniu linii w potrzebne komponenty, jak również pełnić funkcję autonomicznej platformy transportowej zintegrowanej z linią produkcyjną. Jednocześnie pojazd ma możliwość pełnej integracji m.in. z robotem kolaborującym.

Inteligentny, funkcjonalny, elastyczny
Pojazd gotowy jest do pracy w dowolnej przestrzeni przemysłowej. Rozwiązanie może zostać w pełni zaadoptowane dla potrzeb przedsiębiorstwa i zintegrowane z istniejącymi systemami zakładowej automatyki przemysłowej oraz nadrzędnymi systemami zarządzania produkcją. FORMICA 1 posiada udźwig do 1 tony (z możliwością zwiększenia), porusza się płynnie w obu kierunkach oraz wykonuje obrót względem własnej osi.

Nawigacja naturalna
Rozbudowany system nawigacji oparty na technologii LIDAR, umożliwia robotowi tworzenie wirtualnej mapy środowiska pracy oraz śledzenie ruchu w jego pobliżu dla wyboru optymalnej trasy przejazdu (bez ingerencji w infrastrukturę zakładu). Pojazd podejmuje decyzje w oparciu o rzeczywiste natężenie ruchu i informacje z systemu zarządzania flotą, dostosowując reakcję do sytuacji (może m.in. zwolnić, zatrzymać się, zmienić trasę). Ponadto FORMICA 1 przewiduje i omija strefy o dużym natężeniu ruchu i obszary wyłączone, inteligentna analiza pozwala na predykcję zdarzeń.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa
Wbudowane zaawansowane systemy bezpieczeństwa gwarantują pełną kontrolę obszaru, w jakim porusza się FORMICA 1. System Safety pozwala na swobodną pracę personelu w bliskiej przestrzeni aktywności pojazdu, wykrywa ponadto niestandardowe przeszkody na trasie przejazdu. FORMICA 1 posiada 2 skanery umożliwiające skanowanie panoramiczne 360 st. wokół pojazdu. Wszelkie przeszkody niższe od poziomu skanowania laserów wykrywane są poprzez aktywne zderzaki umieszczone z przodu i z tyłu robota. Przeszkody powyżej wykrywane są dzięki kamerom 3D.

Jedyny robot mobilny z modułem BlackBox
FORMICA 1 posiada unikatowy moduł BlackBox z systemem kamer, rejestrujący parametry pracy pojazdu oraz moduł IMU weryfikujący drgania, przeciążenia oraz uderzenia zewnętrzne, zapewniając pełen wgląd z historię pracy robota z możliwością odtworzenia zdarzeń.

System pracy ciągłej
FORMICA 1 wyposażono w najnowszej generacji pryzmatyczne ogniwa litowo-jonowe.
Zasilanie akumulatorowe z systemem wymiany baterii i automatycznego ładowania, zapewnia praktycznie nieprzerwaną pracę zakładu. Zastosowane akumulatory umożliwiają długi czas pracy na baterii (8-10h) oraz niezwykle szybki czas ładowania.

Pełna kontrola nad ładunkiem
FORMICA 1 występuje w dwóch wersjach: z podnoszoną płytą transportową oraz z wysuwanymi pinami sprzęgającymi. W pierwszej opcji robot weryfikuje transportowaną masę ładunku. W trybie ciągłym sprawdzany jest też środek ciężkości ładunku dla bezpieczeństwa przejazdu