OMRON przedstawia nową, ultrakompaktową inteligentną kamerę MicroHAWK F440-F o rozdzielczości 5 Mpix z gwintem typu C

Najmniejsza inteligentna kamera w swojej klasie na nowo definiuje kontrolę wizyjną maszyn z możliwością konfiguracji przez użytkownika.

Firma OMRON, światowy lider w dziedzinie rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej inteligentnej kamery MicroHAWK F440-F. Kamera ta z kompleksowymi możliwościami konfiguracji oraz monochromatycznym, globalnym czujnikiem migawki o szybkości 35 klatek na sekundę i rozdzielczości 5 megapikseli zapewnia wyjątkową wydajność praktycznie w każdym zastosowaniu związanym z kontrolą wizyjną maszyn.

Model F440-F jest wyposażony w wiele funkcji, które sprawiają, że wyróżnia się on na tle innych rozwiązań w branży. Zgodność obiektywu z gwintem typu C i obsługa opcji oświetlenia zewnętrznego umożliwiają użytkownikom optymalizację konfiguracji obrazowania. Ponadto kompaktowy rozmiar F440-F sprawia, że jest to najmniejsza inteligentna kamera w swojej klasie, idealna do stosowania w ograniczonych przestrzeniach. Intuicyjne narzędzie AutoVISION firmy OMRON umożliwia szybką i łatwą konfigurację bardzo złożonych zastosowań, pozwalając użytkownikom na uzyskanie optymalnej wydajności obrazowania w bardzo krótkim czasie.

Cechą szczególnie wyróżniającą kamerę F440-F jest jej zgodność z istniejącymi systemami. Jest ona kompatybilna ze stykami inteligentnej kamery MicroHAWK F430-F, co zapewnia klarowny proces modernizacji bez konieczności przeprowadzania skomplikowanej reorganizacji okablowania. Gwarantujący bezproblemową integrację i łączność model MicroHAWK F440-F obsługuje różne protokoły komunikacyjne, w tym cyfrowe moduły We/Wy, RS-232, Ethernet TCP/IP, EtherNet/IP™ oraz PROFINET. Opcje zasilania są równie elastyczne — F440-F obsługuje zarówno technologię Power over Ethernet (PoE), jak i bezpośrednie zasilanie 24 V.

Inteligentna kamera OMRON MicroHAWK F440-F jest już dostępna do zamówienia. Dowiedz się więcej i odkryj pełną gamę systemów kontroli i monitorowania jakości firmy OMRON.