Antykor Controls – HPC ? nowa seria kalibratorów ciśnienia

Nowa seria kalibratorów ciśnienia składa się z dwóch modeli: HPC400 oraz HPC500. Seria HPC400 to zarówno kalibratory, jak i aparatura służąca do kontroli ciśnienia. Stworzona została dla aplikacji, gdzie dokonuje się kalibracji i monitoringu mierników ciśnienia, przetworników, przełączników ciśnienia i zaworów bezpieczeństwa.
Kalibratory serii HPC500 natomiast, łączą dokładność pras obciążnikowo-tłokowych z nowoczesnym cyfrowym wykonaniem. Seria HPC500 może być stosowana przy różnorodnych aplikacjach, począwszy od prostego pomiaru ciśnienia, aż do kompleksowej kalibracji z archiwizacją danych i drukowaniem certyfikatów. Kalibratory HPC500 są kompensowane w zakresie temperatur od 0°C do 50°C, dzięki czemu łączą właściwości kalibratora laboratoryjnego z urządzeniem do pracy w terenie.  
Aparatura serii HPC jest dostępna w formie niezależnych kalibratorów, lub jako część jednego z sześciu systemów kalibracyjnych. Każdy system kalibracyjny zawiera: pompkę, złącza, baterię oraz certyfikaty.
Utrzymanie urządzenia nie jest kłopotliwe. Rekalibracja może być dokonana samodzielnie przez użytkownika za pomocą czujnika referencyjnego. Nie ma potrzeby odsyłać urządzenia do producenta.
Właściwości kalibratorów ciśnienia serii HPC powodują, że proces kalibracji jest nie tylko bardzo dokładny, ale również prosty i szybki. http://antykor.pl