Balluff: Smart Safety

Urządzenia bezpieczeństwa podłączane za pośrednictwem interfejsu IO-Link?
Nareszcie jest to możliwe, poprzez master IO-Link możemy już przesyłać nie tylko sygnały z czujników i elementów wykonawczych ale również sygnały bezpieczne z czujników bezpieczeństwa takich jak kurtyny czy zamki a także bezpiecznie wyłączać elementy wykonawcze.
Nowy moduł BNI IOF łączy w sobie najlepsze cechy znane z rozporoszonych modułów I/O oraz bezpieczeństwo informacji. Jeden system umożliwia pełną integrację technologii bezpieczeństwa w najprostszy możliwy sposób. Moduł bezpieczeństwa z interfejsem IO-Link, do którego możemy podłączyć praktycznie dowolne urządzenie bezpieczeństwa, łączymy do systemu sterowania z funkcją ProfiSafe za pośrednictwem standardowego mastera IO-Link. Cała parametryzacja i konfiguracja odbywa sięz centralnie w sterowniku do którego moduł IO-Link wysyła informacje z urządzeń bezpieczeństwa. Integracja technologii bezpieczeństwa wymaga jedynie podłączenia modułu BNI IOF do mastera IO-Link.
Otrzymujemy jeden system automatyki i bezpieczeństwa do najwyższych wymagań bezpieczeństwa  PLe / SIL3. Do połączeń wykorzystujemy standardowe przewody ze złączami M12 co znacznie upraszcza instalacje i eliminuje pomyłki łączeniowe. Ograniczany po raz kolejny ilość przewodów prowadzonych do szafy sterowniczej a co za tym idzie jej objętość. Prosta diagnostyka znana ze standardowych urządzeń IO-Link dostępna jest teraz dla urządzeń bezpieczeństwa bezpośrednio na maszynie.
Głosuj na ten produkt w konkursie Produkt Roku 2016