„Liderzy inżynierii poniżej czterdziestki” – druga edycja rozstrzygnięta

  W konkursie organizowanym przez branżowe magazyny – Control Engineering Polska oraz Inżynieria i Utrzymanie Ruchu – już po raz drugi przyznano nagrody dla najlepszych inżynierów, którzy nie ukończyli czterdziestego roku życia. Tym razem wyróżnionych zostało dwanaście osób.

  Konkursu inspirowany jest plebiscytem „Leaders<40”, przeprowadzanym od siedmiu lat przez amerykańskie redakcje miesięczników Control Engineering oraz Plant Engineering. Polska edycja ma na celu pokazanie młodych inżynierów z branży przemysłowej, przede wszystkim związanych z automatyką przemysłową i utrzymaniem ruchu, którzy mimo młodego wieku mają już na swoim koncie konkretne osiągnięcia – czy to czynione pod egidą zakładów, dla których pracują, czy w ramach działalności indywidualnej. Wśród konkursowych kryteriów najważniejsze to: wpływ na wyniki finansowe oraz innowacyjność firm, w których byli lub są zatrudnieni kandydaci; zakres odpowiedzialności w stosunku do wieku; kompetencje w dziedzinie inżynierii.
  Partnerem konkursu jest firma ASTOR, znany dystrybutor produktów z zakresu automatyki przemysłowej.
  Tegorocznymi laureatami zostali:
  Maksymina Dzirba
  Mariola Ochenkowska
  Maciej Gulanowski
  Paweł Jakubiuk
  Paweł Kasperek
  Paweł Łęciński
  Piotr Łojek
  Paweł Madejski
  Marcin Magalski
  Krzysztof Młynarski
  Michał Parda
  Krzysztof Szulc
  Wręczenie pamiątkowych dyplomów, połączone z krótkimi autoprezentacjami przybyłych nagrodzonych oraz uroczystą kolacją, miało miejsce w salach warszawskiego Hotelu Marriott. Większą relację z wydarzenia, a także sylwetki wszystkich laureatów zamieścimy w nr 2 Control Engineering Polska oraz Inżynierii i Utrzymania Ruchu.
  Start następnej edycji konkursu „Liderzy inżynierii poniżej czterdziestki” – już 21 stycznia 2017 r. Kandydaci mają czas na wysyłanie zgłoszeń do 14 października (szczegóły pod linkiem).
  Control Engineering Polska