Zdaniem producentów napędów bezstopniowych, kluczem planów rozwoju są Chiny

7 kwietnia 2004 r.

Szybkie uprzemysłowienie, agresywnie rozszerzająca się gospodarka lokalna i coraz lepsza znajomość technologii wśród klientów tworzą w Chinach optymistyczny rynek dla napędów bezstopniowych. Według ostatnich badań, dokonanych przez firmę Frost & Sullivan, oczekuje się, że ten rynek, oceniany na 1,22 miliarda USD,  będzie wykazywać duży wzrost dochodów, dzięki czemu dla producentów napędów stanie się jednym z kluczowych regionów globalnych.

 Rynek powinien w dalszym ciągu dostrzegać postęp ogólny, z tendencjami wykorzystującymi rozwój techniczny, wzrost zapotrzebowania na bardziej zaawansowane napędy elektryczne, rosnące uprzemysłowienie i kluczowe projekty budowlane oraz duży popyt w wielu sektorach, poczynając od ogrzewnictwa, wentylacji i klimatyzacji, aż do sektora żywności i napojów, obsługi i produkcji ogólnej ? mówi Mik Sabiers, menedżer działu badań firmy Frost & Sullivan.

Jednocześnie rynek napędów bezstopniowych w Chinach jest nastawiony na odnoszenie korzyści z rosnącej konkurencyjności cen. Ruch w kierunku bardziej konkurencyjnych cen we wszystkich sektorach produktowych rozszerzył bazę potencjalnych klientów, dając dostawcom sposobność zbicia kapitału dzięki nowym zastosowaniom.

Oczekuje się, że wspierany przez te tendencje chiński rynek napędów bezstopniowych będzie wykazywać roczne tempo wzrostu w wysokości 6,3% osiągając wartość 1,87 miliarda USD w 2010 roku. W obrębie sektorów produktowych tego rynku spodziewany jest znaczący wzrost sprzedaży serwonapędów i standardowych napędów prądu przemiennego. Oczekuje się, że technologie te jeszcze mocniej zdominują popyt i dochody na rynku napędów bezstopniowych.