Wheelabrator zainwestuje 7 mln euro w budowę zakładu we Wrześni

Grupa Wheelabrator, wiodący na świecie producent urządzeń do przygotowania powierzchni i do obróbki końcowej, wybuduje za 7 mln euro nowy zakład produkcyjny we Wrześni. Zatrudni w nim 200 ludzi.

Obiekt o powierzchni 35 tysięcy metrów kwadratowych ma rozpocząć działalność operacyjną pod koniec bieżącego roku. Nowa fabryka zwiększy wydajność obecnie funkcjonującego zakładu Grupy Wheelabrator z Zagórowa.

– Posiadamy już niewielki zakład w Zagórowie niedaleko Konina, ale potrzebowaliśmy większego zaplecza regionalnego, by sprostać ciągle rosnącej liczbie zamówień. Zanim zdecydowaliśmy się na dalsze inwestowanie w Polsce, przyglądaliśmy się sąsiednim krajom. Po końcowej analizie doszliśmy do wniosku, że Polska, w której pracujemy już od ponad dziesięciu lat, zawsze posiadała wymaganą infrastrukturę biznesową wspomagającą osiąganie wyznaczonych przez nas celów. Ta inwestycja zabezpiecza na przyszłość naszą pozycję lidera na rynku – powiedział Andrew Carmichael, wiceprezes Centrum Technologicznego Obróbki Turbinowej i Pneumatycznej.

Źródło: pb.pl