Rockwell Automation wzbogaca swoje portfolio o komputery przemysłowe, dzięki przejęciu ASEM S.p.A.

Źródło: Rockwell Automation

Firma Rockwell Automation ogłosiła wprowadzenie rodziny VersaView? 6300 Allen-Bradley Industrial Computers, która będzie dostępna od sierpnia 2020 r. To konsekwencja przejęcia w maju b.r. firmy ASEM, która znacznie poszerza możliwości i kompetencje firmy w zakresie komputerów przemysłowych (IPC), interfejsu człowiek-maszyna (HMI) i bezpiecznych rozwiązań do zdalnego dostępu do Internetu Przemysłowego.

Po przejęciu ASEM firma Rockwell Automation pozyskała również światowej klasy centrum badań i rozwoju oraz produkcji zlokalizowane we Włoszech, możliwość oferowania wysokiego poziomu konfiguracji, a także elastyczności i dopasowania do potrzeb swoich klientów na całym świecie. Produkty są zaprojektowane tak, aby wytrzymywać trudne warunki środowiska przemysłowego.

Pierwsze nowe produkty, które już niebawem zostaną udostępnione, będą obejmować szeroką gamę monitorów, komputerów stacjonarnych, komputerów panelowych, komputerów typu Thin Client i produktów do zdalnej łączności. Co więcej, w nadchodzącym roku zostaną dodane nowe warianty produktów i opcje dostosowywania, które jeszcze bardziej wyspecjalizują ofertę Rockwell Automation dla komputerów przemysłowych.

VersaView? 6300 jest częścią funkcji obliczeniowej Rockwell Automation IIoT, dostarczając dane IoT dla przemysłu tam, gdzie są podejmowane decyzje: w urządzeniach inteligentnych, w maszynach i w całym zakładzie. VersaView? 6300 pomaga zwiększyć produktywność i wydajność w przedsiębiorstwie, szczególnie w punkcie wizualizacji i agregacji danych.

?Rozbudowywanie oferty Rockwell Automation o możliwości, jakie niesie ze sobą ASEM było niezwykle ekscytujące. Dzięki temu właśnie wprowadzamy na rynek rodzinę VersaView? 6300. Europa jest postrzegana jako potęga wiodącej na rynku przemysłowej technologii komputerowej. Nasze nowe kompetencje do badań i rozwoju oraz produkcji światowej klasy technologii we Włoszech przyniesie wielowymiarowe korzyści naszym klientom, zwłaszcza producentom maszyn, nie tylko w regionie EMEA, ale na całym świecie? ? powiedziała Susana Gonzalez, Prezes Rockwell w regionie EMEA.

Renzo Guerra, prezes i dyrektor generalny ASEM, powiedział: ?Rodzina produktów VersaView? wykorzystuje najnowszą technologię z całym dziedzictwem, jakością i innowacjami, które ASEM opracował na przestrzeni ostatnich 40 lat. To początek nowego rozdziału w historii ASEM, z działalnością we włoskim Artegna, która nadal wspiera i rozwija naszą najnowszą technologię obliczeń automatyki przemysłowej dla naszych obecnych klientów i dociera na nowe rynki na całym świecie.?

Rodzina VersaView? 6300 umożliwi Rockwell Automation sprostanie nowym trendom w technologii IPC, w tym oferowanie wysoce skalowalnych komputerów panelowych (takich jak VersaView? 6300P), które zapewniają konstruktorom maszyn większą elastyczność w zakresie dostępu i zarządzania z poziomu ekranu. Tymczasem, gdy komputery typu Thin Client stają się bardziej atrakcyjnym, bezpiecznym i skutecznym sposobem dostarczania treści w architekturze serwerowej, ThinManager Ready VersaView? 6300T Thin Clients oferuje szereg alternatyw w ekosystemie Rockwell Automation. Dzięki wysoce konfigurowalnym komputerom stacjonarnym (VersaView? 6300B) i produktom zdalnego dostępu, które dopełniają początkową fazę uruchomienia, Rockwell Automation szybko i szeroko rozbudował swoje możliwości oferowania światowej klasy sprzętu IPC w celu uzupełnienia swojej renomowanej oferty oprogramowania.

?Rodzina VersaView? 6300 zostanie udostępniona nabywcom w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a pełne dane techniczne i specyfikacje już teraz są dostępne dla przyszłych klientów. Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować pełne możliwości dostosowywania dzięki dodaniu światowej klasy centrum doskonałości w zakresie przemysłowych rozwiązań obliczeniowych. Cieszymy się, że będziemy mogli nadal rozwijać i udoskonalać naszą ofertę w nadchodzących miesiącach?.- powiedział Bart Nieuwborg, menedżer wizualizacji produktu Rockwell Automation, region EMEA.


Rockwell Automation