Piab – piINLINE ? nowe energooszczędne, wielostopniowe eżektory próżniowe

piINLINE jest nową serią liniowych eżektorów próżniowych opartych na technologii COAX. Produkty te są bardzo dobrze dostosowane do automatycznego przenoszenia komponentów w przemyśle elektronicznym, produktów plastikowych i metalowych oraz operacji typu ?podnieś-połóż? w robotyce. Mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie wymagane są eżektory próżniowe o dużym przepływie podciśnienia do zapewnienia pewnego chwytania, podnoszenia i przemieszczania przedmiotów. Główną korzyścią z ich stosowania jest to, że do zasilania wykorzystywane jest sprężone powietrze o niskim ciśnieniu ? dostarczają maksymalną wydajność próżni już przy ciśnieniu zasilania 0,18 MPa. Nowa seria eżektorów toleruje pył i włókna, a więc działa niezawodnie w aplikacjach obsługi kartonów oraz materiałów charakteryzujących się znacznym przeciekami powietrza. Najmniejszy model Micro wykorzystuje średnio 50% mniej energii niż w przypadku porównywalnych produktów. Poziom hałasu jest również niższy, co stwarza lepsze środowisko pracy.
Eżektory piINLINE dostępne są w trzech rozmiarach: Midi, Mini oraz Micro z możliwością wyboru trzech specjalnych opcji, aby zapewnić optymalną wydajność:

  • Xi ? najlepszy przepływ próżni, z ostateczną poprawą efektywności próżni wynoszącą około 95% dla głębokich poziomów podciśnienia. Najlepiej współpracuje z gładkimi materiałami, takimi jak: szkło, tworzywa sztuczne.
  • Si ? duże przepływy przy niskim i średnim poziomie podciśnienia. Zalecane do zastosowań, w których wycieki są istotnym czynnikiem utrudniającym przenoszenie.
  • Pi (lub najmniejsze modele Bi) ? niskie ciśnienie zasilania 0,18?0,3 MPa sprawia, że nadaje się do stosowania w fabrykach, w których występuje relatywnie niskie lub fluktuujące ciśnienie zasilania.
www.piab.com