SABUR promotorem otwartych technologii w automatyce budynkowej

  SABUR pozwala zrealizować kompletne systemy automatyki i BMS. Z wieloletnim doświadczeniem z wielu segmentów rynku oraz szeroką ofertą różnych producentów dostarczamy naszym klientom nowoczesne, konkurencyjne cenowo i technicznie rozwiązania.

  Portfolio firmy SABUR tworzą urządzenia i oprogramowanie europejskich producentów, takich jak: Saia-Burgess, Elutions, ESA i ASEM. Historycznie rzecz ujmując, są to w dużej mierze rozwiązania wywodzące się z automatyki przemysłowej. Jednak wieloletnie doświadczenia i setki referencji pokazują, że doskonale sprawdzają się także w automatyce budynkowej. Implementacja różnych produktów pozwoliła na opracowanie kompleksowego i spójnego systemu automatyki, obejmującego swoim zakresem wszystkie poziomy automatyzacji budynku. Począwszy od urządzeń obiektowych i wykonawczych, jak: elementy pomiarowe, zawory i siłowniki, poprzez urządzenia sterujące ? sterowniki swobodnie programowalne, panele dotykowe (różnej wielkości, funkcjonalności i linii wzorniczej), na oprogramowaniu BMS i zaawansowanych systemach raportujących skończywszy. Proponowane przez SABUR rozwiązania wykorzystują technologie oparte o uznane standardy komunikacyjne, takie jak: Ethernet, BACnet?, EIB/KNX, DALI, M-Bus, Modbus czy LonWorks?, dzięki czemu są kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku systemami automatyki i bezpieczeństwa w budynkach.
  Kompleksowe rozwiązania dopasowane do potrzeb i budżetu

  Jedną z wielu zalet rozwiązań oferowanych przez SABUR jest możliwość zastosowania różnych protokołów komunikacyjnych na dwóch poziomach: zarówno na poziomie automatyzacji (sterowniki), jak i na poziomie BMS (stacje operatorskie/BMS). Szwajcarskie sterowniki firmy Saia? to urządzenia o przemysłowo potwierdzonej pewności i szybkości działania, udostępniające szeroką gamę protokołów (BACnet?, LonWorks?, EIB/ KNX, M-Bus, MP-Bus, Modbus, Profibus, EnOcean, DALI i inne). Dzięki temu różne urządzenia można podłączać do systemu sterowania w sposób optymalny również cenowo ? dobierając najkorzystniejsze rozwiązanie. Większy wybór to większa konkurencyjność urządzeń, również tych niezwiązanych bezpośrednio z branżą automatyki, ale znacząco wpływających na cenę inwestycji i koszty eksploatacji obiektów. Setki liczników ciepła, prądu czy wody mogą komunikować się zarówno poprzez protokół LonWorks, jak i tańszą alternatywę ? M-Bus. Inny przykład to agregaty wody lodowej z komunikacją Modbus, która często jest stosowana zamiast droższych z LonWorks? czy BACnet?. Dzięki wbudowanej funkcji zaawansowanych Web-serwerów (serwerów sieciowych) i równoczesnej obsłudze wielu protokołów przez jeden sterownik Saia? rozwiązania te świetnie nadają się do zastosowania w obiektach o charakterze rezydencyjno-apartamentowym, a w szczególności do apartamentowców, gdzie liczy się duża skala integracji systemu HMS (House Management System). Proponowany przez SABUR system zarządzania budynkiem BMS ? Control- Maestro? integruje urządzenia różnych producentów (ponad 160 wbudowanych driverów komunikacyjnych, w tym najpopularniejsze protokoły dla automatyki budynkowej) w jeden kompletny system monitoringu i sterowania, redukując koszty jego eksploatacji i obsługi. Umożliwia zarządzanie całym obiektem w czasie rzeczywistym z jednego miejsca, pozwala na zdalny dostęp za pomocą przeglądarki www i PDA (diagnozowanie i serwis) oraz alarmowanie przez różne kanały komunikacyjne. W ramach systemu automatyki budynkowej SABUR oferuje szeroką gamę paneli operatorskich. Poza walorami technicznymi ich estetyczne wzornictwo doskonale komponuje się z wystrojem wnętrz (recepcje, sale konferencyjne, apartamenty). Szeroki wybór kolorów, faktur i różnorodność typów obudów pozwala łączyć estetykę i nowoczesność. Funkcjonalność paneli sterujących umożliwia intuicyjne zarządzanie instalacjami: oświetleniem, żaluzjami, klimatyzacją, wentylacją, wideodomofonem czy systemami audio-wideo.
  System zdalnego odczytu zużycia energii
  Rosnące koszty zużycia mediów rodzą potrzebę ich rozliczania na podstawie indywidualnych rachunków. Dotyczy to szczególnie powierzchni podnajmowanych w obiektach, takich jak centra handlowe czy biurowce. Konieczność redukcji nakładów finansowych jest zrozumiała, np. biorąc pod uwagę instalację i pomiar z liczników energii w centrum handlowym z ponad setką najemców.
  Proponujemy atrakcyjną alternatywę ? połączenie w sieć liczników z wbudowanymi interfejsami komunikacyjnymi Saia-S-Bus i wykorzystanie tak stworzonej sieci do odczytu zużycia mediów. Pozwala to na znaczące obniżenie kosztów instalacji przez zmniejszenie ilości okablowania. Zebrane w ten sposób dane są dalej zdalnie (np. poprzez sieć Ethernet) przetwarzane przez systemy nadrzędne bądź raportujące i wykorzystywane m.in. do automatycznego generowania faktur. Do analizy danych i raportowania stosowany jest Dream Report?, intuicyjne narzędzie w polskiej wersji językowej, pozwalające na tworzenie zarówno prostych, jak i wieloprzekrojowych zestawień, a następnie na zdarzeniową lub zgodną z harmonogramem ich dystrybucję do odpowiednich odbiorców. Dane z systemu odczytu i rozliczania mediów mogą być dostępne wprost u najemców wyposażonych w lokalne panele operatorskie.


  Sprawdzony dostawca gwarancją bezpieczeństwa inwestycji
  W oparciu o kompleksową ofertę SABUR można realizować wszystkie rodzaje instalacji: od przemysłowych po komercyjne i indywidualne inwestycje. Mogą to być obiekty małe (pojedyncza rezydencja), średnie, duże czy wręcz gigantyczne, redundantne systemy po 400 000 punktów danych. Wśród obiektów, które potwierdzają skuteczność rozwiązań oferowanych przez SABUR, znajdują się także tunele, obiekty użyteczności publicznej (urzędy, muzea, galerie), hotele, szpitale, instalacje przemysłowe z częścią biurową czy centra handlowe (np. Westside Centre: 23 500 m2 powierzchni handlowej, 10 000 m2 powierzchni rekreacyjnej, kino, hotel, bary i restauracje oraz parking).