Oknoplast-Kraków buduje halę produkcyjną za 20 mln zł

  Firma Oknoplast-Kraków, jeden z największych w Polsce producentów okien PVC, wyda około 20 mln zł na budowę nowej hali produkcyjnej. Inwestycja znacząco zwiększy moce produkcyjne spółki.
  Jak poinformował prezes spółki Mikołaj Placek, budowa nowej hali, o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych, właśnie się rozpoczęła. Powstaje ona na terenie obecnej fabryki w Ochmanowie k. Niepołomic. Zakończenie inwestycji zapowiadane jest w drugiej połowie przyszłego roku.
  W nowym obiekcie produkowana będzie stolarka aluminiowa, nowe energooszczędne okna PVC oraz rolety. Wyroby te uzupełnią ofertę krakowskiej firmy, która specjalizuje się w stolarce PVC. Przedsięwzięcie sfinansowane zostanie ze środków własnych i kredytów.
  Według prognoz spółki, odnotuje ona w tym roku około 12-proc. wzrost sprzedaży w ujęciu wartościowym, która wyniesie ok. 280 mln zł. Jak podkreślił prezes Placek, sprzedaż Oknoplastu wzrośnie, pomimo prognozowanego w tym roku spadku całego rynku stolarki budowlanej w Polsce o 5 proc.
  Jak zaznaczył prezes, Okonoplast-Kraków jest jednym z trzech największych w Polsce producentów stolarki okiennej z blisko 6-proc. udziałem w rynku okien PVC, którego wartość sięga 4 mld zł rocznie. Mieści się także w pierwszej dziesiątce producentów tego typu okien w Europie.
  Spółka obecnie blisko 45 proc. swojej produkcji przeznacza na eksport, a największymi zagranicznymi rynkami są dla niej: Niemcy, Włochy, Francja, Czechy, Słowacja i Węgry.
  Oknoplast-Kraków ma obecnie jedną fabrykę w Ochmanowie, gdzie skupia się na produkcji stolarki okiennej z PVC. Zatrudnia około 620 osób. Właścicielami spółki są osoby fizyczne.