Faurecia Gorzów będzie wytwarzać części do Mercedesa klasy S i Volvo

  Faurecia Gorzów będzie produkować deski rozdzielcze i panele drzwiowe do nowych samochodów marki Mercedes klasy S i Volvo. władze spółki otrzymały zezwolenie na rozbudowę przedsiębiorstwa w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

  Planowana nowa inwestycja działającej od kilku lat w Gorzowie spółki będzie polegać na rozbudowie przedsiębiorstwa poprzez zakup dwóch ciągów produkcyjnych oraz linii lakierniczej do produkcji desek rozdzielczych i paneli drzwiowych do nowych samochodów marki Mercedes klasy S i Volvo.

  Jak powiedział na konferencji prasowej szef Faurecii Gorzów Artur Zieleń, po raz pierwszy w Gorzowie będą produkowane części do Mercedesa klasy S. "Ściągamy do Gorzowa Mercedesa, co oznacza, że marka Faurecii Gorzów też będzie bardziej rozpoznawalna" – zaznaczył.

  Do rozpoczęcia produkcji niezbędna jest rozbudowa hali produkcyjnej, dobudowa wiaty logistycznej, magazynów surowców do produkcji, pomieszczeń warsztatowych i biurowych.

  Prace budowlane mają ruszyć w styczniu.

  Wydatki planowane na inwestycję to ok. 40 mln zł do końca 2013 roku.

  W bieżącym roku K-SSSE wydała 12 zezwoleń; inwestorzy zadeklarowali łącznie 539,5 mln zł wydatków na inwestycje przy stworzeniu 2694 nowych miejsc pracy. Z 12. zezwoleń siedem dotyczy nowych inwestycji, pięć – rozbudowy firm działających już w Strefie. Cztery projekty zostaną zrealizowane w Kostrzynie nad Odrą, trzy w Gorzowie Wlkp., po jednym w Słubicach, Poznaniu, Karlinie, Swarzędzu i Stęszewie.