National Instruments ? PXI Express

Firma National Instruments ogłosiła wprowadzenie na rynek pierwszych przyrządów PXI Express oraz 18-slotowejobudowy PXI Express.

Nowe moduły to dwukanałowy oscyloskop NI PXIe–5122 o prędkości próbkowania 100 MS/s i paśmie 100 MHz oraz 32-kanałowe generatory / analizatory stanów logicznych NI PXIe-6537 i NI PXIe-6536o częstotliwościach odpowiednio 50 MHz i 25 MHz.

18-slotowa obudowa NI PXIe-1065 zapewnia dedykowaną przepustowość do 1 GB/s w każdym gnieździe; znajdują się w niej zarówno złącza PXI, jak i PXIExpress. Nowe produkty PXI Express doskonale nadają się do takich zastosowań, jak: wywiad elektroniczny, monitorowanie widma, testy układów półprzewodnikowych oraz testy sygnałów wideo.

? PXI Express oparto na komercyjnej technologii PCIExpress w celu zwiększenia możliwości aplikacji pracującychw standardzie PXI ? powiedział Eric Starkloff, kierownik ds. produktów testowych w firmie National Instruments. ? Dzięki dodaniu do standardu PXI funkcji szybkiego strumieniowego przesyłania danych przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z ponad 1 200 istniejącymi modułami PXI pochodzącymi od przeszło 70 dostawców platforma PXI stała się głównym rozwiązaniem w dziedzinie oprzyrządowania modułowego.

Nowe oprzyrządowanie umożliwia szybszą rejestracjęi odtwarzanie danych za pomocą magistrali PCI Express, zapewniającej dwukierunkową przepustowość do 1 GB/s dzięki złączu PCI Express x4.

18-slotowa obudowa NI PXIe-1065 stanowi uzupełnienie dostępnej 8-gniazdowej obudowy NI PXIe-1062, umożliwiając zwiększenie liczby kanałów w systemacho partych na standardzie PXI Express. W nowej obudowie znajdują się gniazda hybrydowe PXI i PXI Express, które umożliwiają podłączenie zarówno istniejących modułów PXI, jak i modułów PXI Express o wysokiej przepustowości.

www.ni.com/poland