Phoenix Contact ? Sprężynowe złącza wtykowe

Sprężynowe złącza wtykowe SPC 5 i SPC 16 firmy Phoenix Contact zapewniają łatwe w montażu i oszczędzające czas rozwiązanie w zakresie okablowania w ramach techniki łączenia płytek drukowanych.

Oba te złącza mają połączenie sprężynowe combi / spring do bezpośredniego, bez narzędziowego łączenia z płytką drukowaną.

Sprężyna ta umożliwia przyłączenie przewodów elastycznych o przekrojach do 6 mmi przewodów sztywnych o przekrojach do 10 mm do złącza wtykowego SPC 5. W ten sposób można przewodzić prąd o wielkości 41 A przy rastrze o wymiarach 7,62 mm.

Złącze wtykowe SPC 16 o rastrze 10,16 mm również pozwala na beznarzędziowe przyłączenie przewodów elastycznych o przekroju do 16 mm 2 przy użyciu minimalnej siły. W tym przypadku obciążalność prądem wynosi 76 A.

Oba złącza wtykowe mają nieograniczone dopuszczenie UL dla 600 V w grupie użytkowej C i z tego powodu nadająsię do stosowania na rynku międzynarodowym. Są one kompatybilne z obudowami spełniającymi standardy rynkowe i dlatego też stanowią alternatywę dla łączników wtykowych z połączeniami śrubowymi.

www.phoenixcontact.pl