National Instruments Poland sp. z o.o. – Przyrządy z interfejsem PCI Express o prędkości do 200 MB/s

Firma National Instruments wprowadziła na rynek pierwsze szybkie analizatory logiczne dla PCI Express, które zapewniają dedykowaną przepustowość do 200 MB/s w kierunkach do i z procesora głównego.

Ekonomiczne karty cyfrowego We/Wy NI PCIe- -6536 25 MHz i NI PCIe-6537 50 MHz wykorzystują przepustowość magistrali PCI Express do rejestracji i generacji dużej liczby próbek, które w innym wypadku są niemożliwe do przetworzenia. Użycie wysokowydajnej magistrali powoduje, że nowe moduły We/Wy przesyłają bezpośrednio dane do i z procesora przy pełnej prędkości z większą wydajnością i przy niższych kosztach w porównaniu z tradycyjnymi systemami testowymi. Użytkownicy mogą wykorzystać nowe przyrządy do różnych aplikacji, np. do: testowania urządzeń pamięci, emulacji protokołów komunikacyjnych, testowania czujników obrazu i wyświetlaczy.

Nowe analizatory NI PCIe-6536 i NI PCIe-6537 oferują elastyczny, uniwersalny, równoległy interfejs, który jest w całości konfigurowany przez oprogramowanie. Cyfrowe układy charakteryzują się maksymalną częstotliwością zegara 25 MHz i 50 MHz na 32 kanałach przy maksymalnej przepustowości odpowiednio 100 MB/s i 200 MB/s. Użytkownicy mogą skonfigurować kierunek każdego kanału do pozyskiwania i generowania danych, wybrać spośród poziomów logicznych 2.5, 3.3 lub 5.0 V TTL. Układy mają zarówno synchroniczny, jak i asynchroniczny tryb taktowania dla aplikacji włącznie z generacją wzorców danych, wykrywaniem zgodności i zmiany. Istnieje możliwość synchronizacji z innymi układami pozyskiwania danych PCI Express, w celu stworzenia systemów testowania różnych sygnałów o dużych możliwościach.

www.ni.com/poland