MULTIPROJEKT – MotiFlex e100 – modułowy serwonapęd z protokołem Ethernet Powerlink

MotiFlex e100 jest najnowszym trzyfazowym serwonapędem firmy Baldor. Dzięki budowie modułowej i specjalnym konektorom istnieje możliwość łatwego połączenia wewnętrznej szyny prądu stałego (600 VDC) między napędami. W ten sposób można połączyć z sobą do kilkunastu napędów MotiFlex, zasilając tylko jeden z nich. Pozwala to znacznie zredukować koszty systemu oraz skrócić czas instalacji, dzięki zastosowaniu jednego filtra i jednego zabezpieczenia na zasilaniu. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala na ekonomiczne wykorzystanie energii generowanej przez silniki podczas hamowania do zasilania innych jednostek napędowych.

Napęd ma standardowo wbudowany protokół czasu rzeczywistego Ethernet Powerlink, zapewniający m.in. możliwość kontrolowania do kiludziesięciu napędów z jednego sterownika ruchu.

Motiflex, tak jak inne napędy firmy Baldor, można konfigurować za pomocą darmowego oprogramowania Mint WorkBench, pozwalającego m.in. na pełny autotuning napędu.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zastosowania karty będącej jedno- lub wieloosiowym pozycjonerem, która zainstalowana w jednym napędzie umożliwia kontrolę do 4 osi. Do każdego napędu można podłączyć karty zwiększając liczbę wejść i wyjść.

Obecnie dostępne są jednostki do 16 A, w 2007 roku zostaną wprowadzone wersje do 34 A.

www.multiprojekt.com.pl