Kompaktowy łącznik splatający Wago łączy przewody różnych wielkości i typów

Wago Corp. wprowadził nowy kompaktowy łącznik splatający, seria 222, który zaprojektowany jest jako ekonomiczna, bardziej elastyczna alternatywa dla tradycyjnych łączników skręcanych lub zagniatanych. Potrójny łącznik serii 222 jest ujęty w wykazie UL w Kanadzie i USA dla 600 V/20 A. Może on służyć do przyłączania przewodów wielkości od 28 AWG do 12 AWG w postaci przewodu lub skrętki.

 ? Seria 222 oferuje użytkownikom elastyczność przyłączania i rozłączania do zacisków kabli w szerokim zakresie wielkości i typów ? mówi Jim Bachle, menedżer produktów elektrycznych firmy Wago. ? Na rynku nie jest obecnie dostępny żaden inny łącznik splatający, zapewniający obsługę tak szerokiego zakresu wielkości i typów przewodów.

Seria 222 wykorzystuje opatentowaną technologię łączenia Cage Clamp za pomocą nacisku sprężyny, zapewniającą niezawodne, bezobsługowe połączenie przewodów, odporne na drgania i cykliczne zmiany korozyjno-temperaturowe. Wbudowane urządzenie wykonawcze z pomarańczową dźwignią umożliwia beznarzędziowe, szybkie i łatwe podłączanie, gwarantujące prawidłowe połączenie, niezależnie od poziomu wyszkolenia operatora. Ponadto wbudowany punkt pomiarowy ułatwia prowadzenie badań lub rozwiązywanie problemów występujących w obwodzie.