Inżynierowie i Internet

    Inżynierowie coraz częściej w swojej pracy posługują się Internetem ? tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez GlobalSpec. Zgodnie z wynikami corocznej, piątej już edycji ankiety GlobalSpec Engineering Trends, tradycyjne środki przekazu, używane dotychczas przez profesjonalistów w branży przemysłowej, technicznej oraz inżynieryjnej, ustępują pola internetowym źródłom informacji.
    Ankietę, której wyniki opublikowano ostatnio, wypełniło 455 ankietowanych, odpowiedzialnych za zakup produktów i usług technicznych.
    91% ankietowanych wyznało, że korzysta z Internetu w celu wyszukiwania produktów oraz dostawców, podczas gdy 90% przyznało się do uzyskania poprzez Internet specyfikacji produktów. Ponadto 82% ankietowanych zadeklarowało, że posługuje się Internetem w celach badawczych. Dla porównania w zeszłym roku wynik ten wynosił 68%.
    Ludzie z działów technicznych również coraz częściej korzystają z Internetu w celach zawodowych; 45% ankietowanych oceniło, że używa Internetu co najmniej sześć godzin tygodniowo, a 79% podczas pracy ma uruchomione co najmniej dwie wyszukiwarki internetowe.
    Podczas gdy inżynierowie coraz częściej w czasie pracy odwiedzają strony internetowe, niektóre nowe środki przekazu wciąż nie są powszechnie stosowane. Zgodnie z ankietą 84% ankietowanych nigdy nie użyło podcastu (forma internetowej publikacji dźwiękowej) w celach zawodowych, a zaledwie 39% przyznało się do uczestniczenia w konferencji typu Webinar lub webcast w zeszłym roku.