Milion produktów z wrocławskiego Whirpoola

  Po roku od oficjalnego otwarcia nowej Fabryki Kuchenek firmy Whirlpool we Wrocławiu w czwartek, 5 października 2006 zjechał z linii produkcyjnej milionowy produkt.
  We Wrocławskiej Fabryce Kuchenek wytwarzane są różne rodzaje płyt kuchennych i piekarników do zabudowy, które sprzedawane są pod europejskimi markami firmy na wszystkich rynkach w Europie, również w Rosji i Turcji. Fabryka dostarcza także płyty i piekarniki do sieci handlowej IKEA.
  Zespół pracowników Fabryki Kuchenek liczy około 400 osób i składa się głównie z młodych ludzi, którzy rozpoczynali w niej pracę z niewielkim doświadczeniem w dziedzinie produkcji sprzętu gospodarstwa domowego.
  Fabryka Kuchenek we Wrocławiu powstała opierając się na zasadach Lean Manufacturing. Jej ciągły rozwój wspierany jest systematycznym wdrażaniem narzędzi Lean i najlepszych praktyk. Produkcja rozwijana jest ciągle zgodnie z zapotrzebowaniem rynku.
  Wraz z fabryką powstało lokalne Centrum Badań i Rozwoju Kuchenek, które jest częścią korporacyjnej organizacji R&D. Wrocławscy inżynierowie pracują nad nowymi rozwiązaniami w zakresie konstrukcji, funkcjonalności, wytrzymałości i jakości wyrobów, jak również dostosowują te rozwiązania do wdrożenia do produkcji nie tylko w lokalnej fabryce, ale także w innych europejskich fabrykach firmy Whirlpool.
  Źródło: pb.pl