Egmont Instruments – potencjostaty/galwanostaty/ZRA

 Gamry Instruments jest producentem wysokiej klasy narzędzi do badań elektrochemicznych, mających zastosowanie w większości aplikacji niemal w każdym laboratorium elektrochemicznym.
W Polsce jej wyroby można nabywać za pośrednictwem firmy Egmont Instruments.
Nowe karty potencjostatów PCI4 w połączeniu z pokaźnym pakietem oprogramowania dla praktycznie wszystkich technik pomiarowych, z gotowymi skryptami, umożliwiają sprawne przeprowadzanie eksperymentów, obróbkę danych, analizę i prezentację wyników. Gama technik pomiarowych obejmuje m.in. eksperymenty korozyjne, elektrochemiczną spektroskopię harmoniczną, elektrochemiczną spektroskopię impedancyjną, szum elektrochemiczny; woltoamperometrię cykliczną i pulsową. Dostępny jest też pakiet wirtualnego instrumentu do pracy w środowisku LabVIEW.
Dostępne modele potencjostatów PCI4/750, PCI4/300 i FAS2 Femtostat pracują odpowiednio z prądami do 750 mA, 300 mA i 30 mA, przy rozdzielczości prądu 2,5 fA, 1 fA i 10 aA i rozdzielczości napięcia do 1 ?V. Zastosowane 16-bitowe przetworniki A/C i C/A pozwalają na uzyskanie nadzwyczajnej rozdzielczości. Potencjostaty Gamry wykorzystując techniki próbkowania podharmonicznego i DSP mierzą impedancję do 1013 W w zakresie częstotliwości od 10 ?Hz to 300 kHz. www.egmont.com.pl