Chipita uruchomi w łódzkiej strefie centrum produkcyjne dla 6 sąsiadujących z Polską krajów

    Grecka spółka uruchomi zakład w Tomaszowie Mazowieckim. Będzie to centrum produkcyjne dla sześciu sąsiadujących z Polską krajów. Inwestycja wyniesie 20 mln euro, a zatrudnionych zostanie 300 osób. W nowym obiekcie o powierzchni 15 tys. m2 zostaną umieszczone dwie linie produkcyjne: jedna do produkcji rogalików francuskich, która obecnie funkcjonuje na terenie zakładów Star Foods oraz druga, zupełnie nowa. Firma wprowadzi nowe produkty: słone przekąski. Pierwsza linia zostanie uruchomiona pod koniec maja, a nowa do końca sierpnia.
    Chipita zamierza nadal rozwijać się w Polsce. Jest w stanie zwiększyć zdolności produkcyjne o 30%. W nowym obiekcie znajduje się bowiem miejsce na trzecią linię produkcyjną.
    Prognozy są dobre: sprzedaż z pewnością będzie rosnąć. Firma nie ma bowiem bezpośredniego konkurenta na rynku, a popyt na wyroby Chipity powinien rosnąć wraz z rosnącą siłą nabywczą Polaków.
    Chipita od Star Foods kupiła linię do produkcji rogalików. O inwestycji i własnej produkcji w Polsce myślała już od dawna, a teren pod inwestycje Grecy kupili trzy lata temu.
    Roczne obroty Chipita Poland wynoszą 67 mln zł, a ostatni rok zamknął się 8 mln zł zysku przed opodatkowaniem. Oprócz Polski grupa ma fabryki w siedmiu krajach.