Centrum badawcze BSH w Łodzi

Koncern BSH (Bosch und Siemens Hausgeräte) uroczyście uruchomił Centrum Badań i Rozwoju oraz Centrum Usług Informatycznych. Dołączyły one do pierwszej inwestycji koncernu w Łodzi ? fabryki suszarek do odzieży. Centra powstały nakładem 15 mln zł, znajdą w nich pracę 54 osoby, głównie inżynierowie.

W Centrum Badań prowadzone będą prace nad zmniejszeniem zużycia energii przez urządzenia i obniżeniem poziomu hałasu, by dopasowywać je do zmieniających się potrzeb klientów.

Drugą inwestycją jest Centrum Usług Informatycznych, tzw. helpdesk. Dwadzieścia cztery osoby zatrudnione w centrum będą docelowo obsługiwały 20 tysięcy pracowników koncernu BSH z całego świata.

Łódź jest trzecim centrum badawczym suszarek koncernu, obok ośrodków rozwoju w Berlinie i New Bern w Stanach Zjednoczonych. O ulokowaniu ośrodka badawczego w Łodzi zadecydowała bliskość fabryki suszarek koncernu, zaplecze naukowe i wysoki poziom wykształcenia naszych inżynierów. W Polsce firma jest obecna od 1993 r., w trzech łódzkich fabrykach 1 400 osób produkuje pralki, zmywarki i suszarki do odzieży.

Źródło: PAIiIZ