460 mln euro za modernizację bloków bełchatowskiej elektrowni

    460 mln euro ma kosztować modernizacja kilku bloków bełchatowskiej elektrowni. Inwestycja podzielona jest na etapy i trwać ma w sumie ponad sześć lat.
    Jak poinformowała w czwartek rzecznik prasowy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Beata Nawrot-Miler, realizatorem prac będzie niemiecka firma Babcock Borsig Service GmbH z siedzibą w Oberhausen, wchodząca w skład koncernu Bilfinger Berger.
    W ramach kontraktu wykonawca zaprojektuje, dostarczy oraz zamontuje zmodernizowane palenisko wraz z instalacjami pomocniczymi, takimi jak układy młynów, palniki, kanały powietrza i pyłoprzewody w blokach 7-12.
    Rzeczniczka dodała, że projekt podzielony jest na kilka etapów przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu pozostałych bloków energetycznych. Całkowity okres realizacji modernizacji wyniesie 70 miesięcy.
    PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrownia Bełchatów jest największą w Polsce, jak również w Europie elektrownią opalaną węglem brunatnym. Moc pracujących w niej bloków energetycznych wynosi 4440 MW. Roczna produkcja energii bełchatowskiej elektrowni stanowi około 20 proc. produkcji krajowej.