Whirlpool otworzył fabrykę kuchni we Wrocławiu

  Whirlpool Europe, 9 września 2005 r., oficjalnie otworzył nową fabrykę kuchni we Wrocławiu. Nowa linia produkcyjna jest częścią wartej 100 milionów euro inwestycji firmy w swoje zakłady produkcyjne w Polsce, ogłoszonej w kwietniu 2004 roku. W fabryce powstaje 500 nowych stanowisk, co prowadzi do stworzenia w przyszłości 1000 nowych miejsc pracy w zakładach we Wrocławiu.
  Nowa wrocławska fabryka będzie produkować płyty kuchenne i piekarniki do zabudowy pod wszystkimi europejskimi markami firmy i sprzedawać je na wszystkich rynkach w Europie. Oczekuje się, że produkcja będzie stale wzrastać na przestrzeni czasu zgodnie z zapotrzebowaniem rynku.
  Egidio Calvi, dyrektor fabryki kuchni i członek zarządu we wrocławskich zakładach Whirlpool powiedział: – Ta nowa fabryka jest krokiem milowym w historii naszej długiej obecności w Polsce i symbolem naszego nieprzerwanego zaangażowania w region Wrocławia. Zapewnia rozwój i możliwość ciągłego dostarczania wysokiej jakości innowacyjnych wyrobów, których nasi klienci oczekują od firmy Whirlpool.
  Wrocławskie zakłady produkcyjne Whirlpool skupiają trzyfabryki, które produkują wyroby sprzedawane na wszystkich europejskich rynkach oraz centrum doskonałości technologicznej i prototypownię. Pierwsze trzy lata zaowocowały dostosowaniem procesów produkcyjnych i produktywności do poziomu światowego. Istniejące zaplecze produkcyjne zostało gruntownie zmodernizowane i zostały przeszkolone profesjonalne zespoły pracowników. Uruchomiono nową linię produkcji zmywarek i rozbudowano istniejące linie produkcji chłodnictwa. W rezultacie, w minionych trzech latach, całkowita roczna produkcja we Wrocławiu wzrosła pięciokrotnie. 
  Extra online 
  W czasie uroczystości otwarcia fabryki kuchni przedstawiciele firmy Whirlpool ogłosili także rozbudowę centrum doskonałości technologicznej i prototypowni oraz otwarcie nowej Chemicznej Oczyszczalni Ścieków Przemysłowych w swoich wrocławskich zakładach. Walter Albe, wiceprezes Whirlpool Europe zapowiedział: – Wrocław stanie się strategicznym centrum dystrybucji naszych wyrobów na wszystkie europejskie rynki, dzięki ciągłej inwestycji w nasze niedawno utworzone Regionalne Centrum Dystrybucji. Będziemy również w dalszym ciągu rozwijać nasze fabryki chłodnictwa i zmywarek, a także centrum doskonałości technologicznej i prototypownię we Wrocławiu. Natomiast utworzona przez nas Chemiczna Oczyszczalnia Ścieków Przemysłowych we wrocławskich zakładach naszej firmy ukazuje zaangażowanie Whirlpool Europe ochroną środowiska i zapewnia, że ścieki przemysłowe wytwarzane w procesach technologicznych, głównie podczas malowania i prac wykończeniowych, spełniają polskie standardy ekologiczne. 
  Nowa linia produkcji kuchni jeszcze bardziej umacnia pozycję Whirlpool Europe w Polsce i daje nowe możliwości dostarczania wyrobów klientom na rynki całej Europy. Od momentu wejścia na rynek europejski w 1989 roku Whirlpool Europe konsekwentnie inwestował w powiększanie i ulepszanie swojej europejskiej bazy produkcyjnej. Inwestycje w obszarze produkcji, zwłaszcza w Europie Środkowej i Wschodniej, wyniosły ponad 1 miliard euro. Dodatkowe fundusze są dostępne na utrzymanie i rozwój zakładów produkcyjnych Whirlpool w całej Europie. 
  Michael A. Todman, prezes Whirlpool Europe, który przewodniczył ceremonii otwarcia fabryki kuchni, witając gości powiedział: „Dzięki strategicznym inwestycjom w zakłady produkcyjne i nasze marki w całej Europie, Whirlpool stał się marką numer jeden na europejskim rynku sprzętu gospodarstwa domowego. Nasza inwestycja we Wrocławiu jest kolejnym krokiem milowym w długiej historii firmy Whirlpool, obecnej w Polsce od 1993 roku. Polska – jako jeden z najszybciej rozwijających się rynków w Europie – ma istotne dla europejskiej strategii Whirlpool położenie geograficzne i oferuje znaczny potencjał dla postępu naszej działalności w regionie i rozwoju naszej firmy.” 
  Korporacja Whirlpool jest wiodącym światowym producentem i dostawcą dużego sprzętu gospodarstwa domowego. Osiąga roczne obroty ponad 13 miliardów USD, zatrudnia 68 000 osób i posiada prawie 50 ośrodków produkcyjnych i technologicznych na całym świecie. Firma oferuje swoje produkty klientom m.in. pod takimi markami, jak Whirlpool, KitchenAid, Brastemp, Bauknecht, Consul w ponad 170 krajach świata.   
  Whirlpool Europe należy w całości do Korporacji Whirlpool. Europejskie Centrum Operacyjne Whirlpool znajduje się w Comerio (VA), we Włoszech. W 2002 roku Whirlpool zakupił wiodącego polskiego producenta sprzętu gospodarstwa domowego wraz z wysoko cenioną przez konsumentów marką Polar.  
  Więcej informacji: 
  Anna Nojszewska
  Whirlpool Wrocław
  tel. +48 71 324 34 22
  e-mail: anna_nojszewska@whirlpool.com 
  Sarah Brady
  Whirlpool Europe
  tel. +39 332 75 81 95
  e-mail: sarah_brady@whirlpool.com