VARISTAR ? gwiazda wśród szaf 19

Firma Schroff, od lutego 2005 r., wprowadziła na rynek nową serię szaf 19" o nazwie VARISTAR, którą wyróżnia bardzo dobra relacja jakości do ceny.
Szczególnym osiągnięciem jest tutaj zastosowanie całkiem nowego profilu ramy, który zapewnia jej niespotykaną dotąd sztywność, a innowacyjne uszczelnienie EMC zapewnia tłumienie na poziomie 60 dB w paśmie do 1 GHz oraz szczelność IP-55. Obciążalność szafy w wersji ?slim-line? wynosi 400 kg, a w wersji ?heavy-duty? 800 kg. Nowa konstrukcja ramy umożliwia montaż paneli 19-calowych na dowolnej głębokości szafy, bez potrzeby stosowania dodatkowych ograniczników oraz płynną regulację miejsca mocowania urządzeń za pomocą elementów ?slide nut?, które dodatkowo pełnią funkcję uziemiającą.
Dostęp do wnętrza szafy jest szybki i wygodny. Przednie drzwi szafy wyposażono w solidny jedno- lub czteropunktowy zamek na demontowanych zawiasach, a panele boczne wyposażono w zatrzaski, dzięki którym mogą być ściągnięte z ramy szafy w razie potrzeby dostępu do niej z boku.
Szafy serii VARISTAR mogą być także montowane szeregowo jedna przy drugiej. Dla szafy dostępna jest cała gama pomocnych akcesoriów, takich jak: prowadnice teleskopowe, półki, kółka o obciążalności do 500 kg – również w wersji ze sprzężonymi stopkami regulacyjnymi podstawy, uszczelnienia EMC, wiele wersji dachów i cokołów, przepusty kablowe itp., dzięki którym szafa może być dowolnie konfigurowalna.
Wszystkie te zalety sprawiają, iż VARISTAR to uniwersalna konstrukcja do wszechstronnych zastosowań w energetyce, automatyce, transporcie i sterowaniu ruchem, telekomunikacji – zdatna do zastosowań zarówno w wymagających warunkach przemysłowych, jak i laboratoryjnych.
Dostępne są następujące wersje szafy VARISTAR: bez drzwi z ramą 19" od frontu szafy, z drzwiami szklanymi (stopień ochrony IP20) oraz metalowymi (stopień ochrony IP55 oraz EMC).
Wszystkie szafy spełniają standard ETSI oraz mechaniki 19".