TOP 5 artykułów października

Raport: robotyka mobilna w Polsce

Pandemia COVID-19 zmieniła bardzo dużo w przekroju problemów i potrzeb przemysłu. W produkcji, przetwórstwie i logistyce automatyzacja i robotyzacja już wcześniej były w czołówce innowacji i wdrażanych zmian, o prym walcząc z optymalizacją kosztów. 

Czym naprawdę różnią się od siebie PLC, PAC i IPC?

Choć programowalne sterowniki logiczne (PLC), programowalne sterowniki automatyki (PAC) i komputery przemysłowe (IPC) różnią się pewnymi unikalnymi cechami i funkcjami, w praktyce różnice te coraz częściej się zacierają, utrudniając użytkownikom dokonanie świadomego wyboru najlepszej opcji.

Pakowanie jaj przez roboty

Zastosowanie zrobotyzowanego paletyzera do pakowania świeżych jaj zwiększa bezpieczeństwo i wydajność tego procesu, a jednocześnie obniża jego koszty.

Roboty ułatwią powrót do normalności po pandemii

Roboty nie tylko okazały się bardzo przydatnym narzędziem w dobie pandemii, ale także mogą odegrać istotną rolę w wychodzeniu z kryzysu społecznego i ekonomicznego. Umożliwiają bowiem zachowanie dystansu społecznego, dezynfekują miejsca pracy, zapewniają bezpieczeństwo personelowi szpitalnemu, a firmom gwarantują ciągłość działania w sytuacji niedoboru pracowników.

10 wskazówek dla pracodawców przed ponownym otwarciem zakładu po pandemii COVID-19

Nadanie priorytetu bezpieczeństwu podczas pandemii COVID-19 i po jej zakończeniu jest niezwykle istotne. Krajowa Rada Bezpieczeństwa określiła 10 uniwersalnych działań, które każdy pracodawca musi rozważyć przed ponownym otwarciem zakładu pracy, oraz wydała serię podręczników zawierających szczegółowe zalecenia, mające na celu obniżenie ryzyka.