Texas Instruments sprzedaje swój oddział za 3 mld dolarów

    Firma Texas Instruments ogłosiła podpisanie ostatecznego porozumienia w sprawie sprzedaży należącego do niej działu Sensors & Controls przedsiębiorstwu Bain Capital, które jest prywatną firmą inwestycyjną. Kwota transakcji opiewa na sumę 3,0 mld USD.
    Dział Sensors & Controls z siedzibą główną w Massachusetts w USA dostarcza czujniki i urządzenia kontrolne stosowane w inżynierii przemysłowej, samochodowej, oświetleniowej, lotniczej i innych. Sensors & Controls z rocznymi przychodami rzędu 2 mld USD zatrudnia około 5 400 osób w siedzibach zlokalizowanych w obu Amerykach, Europie i Azji.
    Dyrektor Texas Instruments, Rich Templeton powiedział, że jego firma skupi się na jej produktach flagowych, jakimi są urządzenia przetwarzające sygnały cyfrowe i półprzewodniki analogowe, podczas gdy Sensors & Controls będą miały większe możliwości inwestycyjne i dostęp do środków strategicznych, potrzebne do dalszego rozwoju.
    Z kolei przedstawiciel firmy Bain Capital, Steve Zide powiedział, że cieszy się z przeprowadzonej transakcji, ponieważ przewiduje, że Sensors & Controls ma przed sobą bardzo dobre lata i perspektywę stałego wzrostu.
    Sprzedaż ma być sfinalizowana do połowy 2006 roku.