Szybki rozwój rozwiązań informatycznych w samochodach

    Rynek rozwiązań informatycznych w samochodach będzie rozwijał się
    szybko, o czym świadczy 10% wzrost w 2006 roku rynku półprzewodników używanych w tych rozwiązaniach – wynika z opublikowanego raportu firmy Strategy Analytics.
    Według raportu rynek półprzewodników używanych w samochodowych systemach informatycznych osiągnie w 2006 roku wartość 18 mld USD. Planowany wzrost osiągów samochodów, rozwój systemów bezpieczeństwa i elektronicznej kontroli pojazdu spowoduje, iż zapotrzebowanie na rozwiązania informatyczne w samochodach zwiększy wartość rynku półprzewodników do 29 mld USD w 2013 roku. Będzie to znacznie przekraczać tempo rocznego wzrostu produkcji samochodów osobowych, które – według raportu – wyniesie średnio 3,6% w latach 2005-2010. Tempo wzrostu rynku półprzewodników w tym samym okresie ma wynieść 8,2%.
    Według Strategy Analytics, poza wzrostem możliwości aut, czynnikiem napędzającym rozwój rozwiązań informatycznych używanych w samochodach – a co za tym idzie, także rynek półprzewodników do nich – będą działania organizacji i urzędów zajmujących się bezpieczeństwem ruchu.
    Źródło: PAP