Rexam otwiera trzeci zakład produkcyjny w Polsce

    Rexam Plc, jeden z największych koncernów opakowaniowych na świecie, rozpoczął produkcję w swoim nowym zakładzie produkcyjnym w Łodzi.
    Nowy zakład produkcyjny Rexam jest pierwszą fabryką brytyjskiego koncernu w Polsce produkującą opakowania z tworzyw sztucznych i jednocześnie pierwszym zakładem należącym do dywizji Rexam Home & Personal Care w Europie Środkowej i Wschodniej.
    Całkowita powierzchnia zakładu wynosi 4 000 m2. Docelowo zostanie zainstalowanych 14 nowoczesnych wtryskarek. Rexam HPC Łódź wytwarza elementy plastikowe metodą formowania wtryskowego dla największych firm FMCG, przede wszystkim z sektorów kosmetycznego oraz chemii gospodarczej. Świadczy także usługi dodatkowe w zakresie m.in.: zgrzewania ultradźwiękiem, etykietowania, pakowania oraz montażu (ręcznego i zautomatyzowanego). W celu zapewnienia najwyższej jakości i wydajności w zakładzie zostaną wdrożone programy Lean Manufacturing i Six Sigma. Obecnie firma zatrudnia w Łodzi 92 osoby, docelowo łódzki zespół będzie liczył 130-140 osób.
    Rexam Plc (Wielka Brytania) jest jednym z największych koncernów opakowaniowych na świecie oraz największym globalnym producentem puszek do napojów. Ma ponad 100 zakładów produkcyjnych w 22 krajach świata. Zatrudnia 25 500 pracowników. Roczne obroty firmy wynoszą 3,2 mld GBP (5,8 mld USD). Rexam jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (LSE), wchodząc w skład indeksu 100 największych spółek giełdowych (FTSE 100). Rexam ma już dwa zakłady w Polsce, w Gostyniu i w Wyszkowie, należące do produkującej opakowania szklane dywizji Rexam Glass.