System wymiany z zintegrowanymi zaworami

Zintegrowany system szybkiej wymiany SWS-I-011 zawiera sześć zintegrowanych szybko reagujących wkręcanych zaworów 3/2, które zastępują całą listwę zaworową. Zamiast wiązki kabli i przewodów potrzebny jest tylko jeden przewód do doprowadzenia sprężonego powietrza i zasilania elektrycznego. Dzięki zastosowaniu zintegrowanych zaworów całkowicie wystarcza to do sterowania chwytakiem i innymi narzędziami. Pozostałe dwa przewody można łatwo ułożyć wewnątrz robotów Scara i poprowadzić wewnętrznymi otworami o średnicy zaledwie dwunastu milimetrów.

Ponieważ do uruchomienia nie są konieczne żadne nowe przewody, zaoszczędza się czas. Możliwe jest szybkie uruchomienie chwytaka lub przezbrojenie robota.

Z nowego systemu SWS-I skorzystają użytkownicy, którym zależy na dużej elastyczności i szybkim uruchomieniu. System jest dwuczęściowy, składa się z wymiennej głowicy po stronie robota oraz adaptera umożliwiającego zamontowanie narzędzia, np. chwytaka. Adapter mocowany jest w głowicy za pomocą opatentowanej mechaniki kulowej i zasilany sprężonym powietrzem przez zintegrowane zawory. Dwa z sześciu zaworów pneumatycznych 3/2 wykorzystuje się do blokowania i odblokowywania adaptera, pozostałe cztery są do dyspozycji i można je wykorzystać na przykład do sterowania dwóch chwytaków za pomocą jednego adaptera.

www.schunk.com