SYSMAC NJ

Kontroler SYMAC NJ (System for Machine Automation Control)  to kompletny zaawansowany system sterowania dla maszyn. Sercem nowej platformy automatyki jest sterownik Sysmac NJ 501. Zaprojektowany całkowicie od nowa system sprzętowy oparty jest na sprawdzonym w trudnych warunkach procesorze Intel? Atom? i odchodzi od sztywnej architektury ASIC na rzecz elastycznej i skalowalnej architektury opartej o oprogramowanie. Rezultatem jest stworzenie zaawansowanej i niezwykle elastycznej platformy automatyzacji maszyn (Sysmac NJ), która integruje sterowanie ruchem, sekwencjonowanie, funkcje sieciowe, kontrolę poprzez systemy wizyjne i inne elementy systemu. Nowe oprogramowanie (Sysmac Studio) umożliwiające konfigurowanie, programowanie, symulację oraz monitorowanie całego systemu poprzez nową standard sieci przemysłowej EtherCAT.
Obsługa szybkich sieci EtherCAT zapewnia komunikację z urządzeniami peryferyjnymi: serwonapędami, falownikami, modułami wejść i wyjść. Wbudowana standardowo komunikacja EthernetIP umożliwia jednocześnie komunikację z oprogramowaniem, panelami HMI lub innymi sterownikami. Układ jest skalowalny i zapewnia możliwość wyboru 64-, 32-, 16-, 8- i 4–osiowych procesorów. W przypadku aplikacji wykorzystujących do 32 osi możliwe jest osiągnięcie czasu odpowiedzi poniżej 1 ms. Czas cyklu kontrolera jest zsynchronizowany z cyklem komunikacji w sieci EtherCAT.
Oprogramowanie Sysmac Studio, stworzone zostało w celu zapewnienia producentom maszyn prostej i pełnej kontroli nad tworzonymi przez nich systemami automatyzacji. Integruje ono funkcje konfigurowania, programowania, symulowania i monitorowania w jednym oprogramowaniu. www.industrial.omron.pl