SICK ? dedykowane rozwiązania wizyjne z półki

Technologie wizyjne 2D oraz 3D znajdują coraz szersze zastosowania w automatyce produkcji oraz logistyce. Najczęściej stosowane w kontroli jakości produktów, pozycjonowaniu robotów, odczycie kodów kreskowych, kodów graficznych jak DATAMATRIX, odczycie i weryfikacji kodów alfanumerycznych OCR i OCV, ale również od niedawna w systemach bezpieczeństwa pracy. Ponad 20 letnie doświadczenie koncernu SICK w rozwiązaniach wizyjnych owocuje szeroką gamą produktów oraz bogatym doświadczeniem we wdrożeniach w każdej z branż przemysłu.

Zintegrowana kamera bezpieczeństwa V300/V200 jest rozwiązaniem alternatywnym do standardowych kurtyn bezpieczeństwa, jeżeli nie jest wymagana 4 kategoria bezpieczeństwa czy PLe. Jest to rozwiązanie bardziej elastyczne np. w przypadku stacji montażowych, gdzie jednym rodzajem systemu bezpieczeństwa możemy zabezpieczyć różne rozmiary i kształty pola chronionego redukując ilość wersji kurtyn czy stanów magazynowych części zamiennych w zakładzie. Sprawdź naszą ofertę promocyjną.

Nowoczesne centra logistyczne oraz szybkie linie produkcyjne wyposażane są w systemy śledzenia obiegu towarów bazujące na rozwiązaniach wizyjnych SICK w zakresie odczytu kodów. Najnowsza rodzina czytników kodów LECTOR 620 wpisuje się w szeroką gamę rozwiązań wizyjnych SICK stosowanych w logistyce, motoryzacji czy produkcji dóbr konsumpcyjnych. Oferuje nowe możliwości w automatycznej identyfikacji i śledzeniu obiegu surowców i produktów.

Konwencjonalnie pojmowane systemy wizyjne jako kamery inteligentne do zastosowań w kontroli jakości produkcji czy widzeniu maszynowym posiadają w ofercie SICK szeroką reprezentację w zakresie: czujników wizyjnych (rodzina Inspector oraz rodzina czujników koloru CVS), kamer inteligentych IVC-2D oraz IVC-3D, jak również ?Streamerów danych 3D? oferujących jednocześnie analizę wizyjną 2D, 3D, koloru, wnikania światła Scater w wersji Ranger Multiscan. Rozwiązania wizyjne oferujących szybką integrację w dowolnych systemach sterowania, oferując jednocześnie prędkości analizy obrazu umożliwiające kontrolę z pełną prędkością technologiczną linii produkcyjnych.

Najnowsze dostępne rozwiązanie wizyjne w ofercie SICK to czujniki wizyjne ML20 (Markless > czujnik bezznacznikowy) wprowadzające rewolucję w dotychczasowym podejściu do pozycjonowania opakowań (kolorowe kartoniki, butelki, puszki), folii i etykiet. Jest to system śledzący pozycję względem nadruku reklamowego etykiety czy folii, gdzie nie wymagane są już szeroko stosowane znaczniki współpracujące z czujnikami kontrastu. Podstawowe zalety tego rozwiązania to brak konieczności stosowania marginesów i mało atrakcyjnych znaczników w nadruku opakowania. Czujnik wspiera szybkie uczenie nowego wzoru etykiety dla operatorów maszyn. Przy okazji można zredukować zużycie materiałów stosowanych w opakowaniach (marginesy, naddatki, zakładki itp?) wymiernie redukując roczne koszty produkcji.

Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami regionalnymi firmy SICK. Więcej szczegółów i materiałów informacyjnych na stronach: www.sick.pl oraz www.mysick.pl.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego nowego kanału informacyjnego:www.youtube.com/sick-polska.