Pittsburgh Glass Works otrzyma wsparcie na inwestycje w Środzie Śl.

  Firma Pittsburgh Glass Works otrzyma rządowe wsparcie na budowę w Środzie Śląskiej zakładu produkującego wysokogatunkowe szyby do samochodów – podało we wtorek CIR. W latach 2012-2013 z budżetu państwa w ramach programu przewiduje się wydanie ponad 3,5 mln zł.
  Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, Rada Ministrów podjęła we wtorek uchwałę w tej sprawie.

  "Inwestor zobowiązał się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości 204 494 640 zł i utrzymania zakładu przez 5 lat. Zostanie utworzone 151 nowych miejsc pracy, w tym 13 dla pracowników z wyższym wykształceniem, które będą utrzymane przez 5 lat od dnia ich utworzenia. Wsparciem w ramach programu objęte będą koszty inwestycji" – napisano w komunikacie.

  Jak podało CIR, firma Pittsburgh Glass Works jest jedną z innowacyjnych firm o 120-letniej tradycji w produkcji wysokiej jakości szyb samochodowych w USA. W Europie firma dostarczała do tej pory wszystkie szyby samochodowe do samochodów typu Mercedes klasy S.

  "Inwestor będzie korzystał z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku CIT od dochodów uzyskiwanych na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Planowana wysokość zwolnienia to 14,7 mln zł. Przy pełnej realizacji zobowiązań inwestycyjnych przez inwestora, całkowita dopuszczalna pomoc publiczna wyniesie 81,7 mln zł" – napisano w komunikacie.

  W latach 2012-2013 do budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego powinno wpłynąć 1 mln 280 tys. 962 zł.

  "Ze względu na to, że inwestor zobowiązany jest do utrzymania miejsc pracy przez co najmniej 5 lat od dnia utworzenia oraz utrzymania produkcji przez 5 lat od dnia jej zakończenia do budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego w latach 2012-2019 powinno wpłynąć ponad 110 mln zł" – podało CIR.