PCIeDOM ? nowatorski moduł disc-on-module

Przemysłowe dyski SSD, DOM i karty CompactFlash stały się bardzo popularnym rozwiązaniem nie tylko w aplikacjach specjalistycznych, narażonych na niekorzystne czynniki mechaniczne i środowiskowe, jak choćby zastosowania militarne. Przyczynił się do tego postępujący spadek cen do poziomu akceptowalnego dla tańszych systemów bardziej ogólnego zastosowania. Oczywiście cena dysku SSD o pojemności kilkudziesięciu czy kilkuset GB jest nadal bardzo wysoka w porównaniu z dyskami mechanicznymi, jednak do większości aplikacji wystarcza przestrzeń kilkuset MB czy kilku GB.
 
Firma InnoDisk nie tylko jest producentem wielu rozwiązań wykorzystujących pamięci ?flash?, ale z racji wielu nowatorskich konstrukcji można nazwać tą firmę kreatorem rynku. Takim rozwiązaniem są moduły PCIeDOM, wpinane bezpośrednio w gniazdo PCI Express x1 (kompatybilne również ze złączami PCIe x4, PCIe x8, PCIe x16).
 
Zaletą dysków PCIeDOM jest duża szybkość odczytu/zapisu – 60/30 MB/s. oraz ilości operacji IOPS (Input Output Operations Per Secound) na poziomie 6000 odczyt / 3000 zapis. Dostępne pojemności to 2 / 4 / 8 / 16 GB. Bezpieczeństwo danych zapewnia system korekcji błędów ECC. Niewielkie gabaryty (7,5 x 46 x 20,65 mm) sprawiają, że jest to uniwersalne rozwiązanie, możliwe do zastosowania także w miniaturowych komputerach wbudowanych. Niniejsza konstrukcja InnoDisk jest chroniona patentem. www.ieiworld.pl