Banner Engineering – Laserowe czujniki przemieszczenia

Firma Banner Engineering wprowadziła do swojej oferty serię triangulacyjnych laserowych czujników przemieszczenia przeznaczonych do bezdotykowych pomiarów wysokości lub grubości szerokiej gamy zakresu materiałów. Blachy metalowe, drewno, ceramika, papier, plastik, guma, piana oraz ciasto do pieczenia to tylko niektóre z materiałów, które można poddać pomiarom w celu zapewnienia jakości. Wyniki są dokładne i spójne z zakresem precyzji do poziomu mikrona, niezależnie czy materiał jest błyszczący, ciemny, twardy czy miękki.
Nowe czujniki serii LH zapewniają precyzyjne pomiary odległości, grubości sieci i wyrównania. Aplikacje obejmują obiekty o wysokiej temperaturze, części maszyn, półprzewodniki i płytki PCB, części połyskujące lub odbijające światło jak i elementy miękkie lub lepkie. Seria oferuje trzy modele z zakresami pomiaru 25-35, 60-100 i 100-200 mm.
Grubość mierzona jest dwoma zsynchronizowanymi ze sobą czujnikami montowanymi po obu stronach elementu docelowego. W mieszanej sieci pomiarowej wielościeżkowych czujników przemieszczenia lub grubości istnieje możliwość łatwego połączenia do 32 czujników. Szeroka gama wsporników montażowych jak i przewodów przemysłowych umożliwia sprawne tworzenie sieci czujników.
Dedykowana aplikacja oprogramowania dołączona do każdego czujnika pozwala na łatwą instalację i konfigurację nowych aplikacji. Oprogramowanie dostosowuje rejestrowanie i monitorowanie danych do procesu kontroli statystycznej. Komunikacja wyjściowa odbywa się poprzez połączenie równoległe 4-20 mA (D/A 16 bit) oraz szeregowe RS-485.
Wskaźniki pomiaru można ustawić na dostosowywanie dynamiczne w oparciu o kolor i stan obiektu docelowego lub zablokować do aplikacji wymagających stałej szybkości próbkowania. Wytrzymałe, samodzielne czujniki posiadają stopień ochrony IP-67 do użytku w trudnych warunkach środowiskowych. Nie jest konieczny żaden kontroler zewnętrzny. www.bannereurope.com