Nordson – Dyspenser Ultimus II

Dokładna, stała dawka cyjanoakrylanu jest często kluczowa dla procesu produkcyjnego ze względu na niską lepkość cieczy. Dyspenser firmy Nordson EFD Ultimus II rozwiązuje ten problem, nanosząc za każdym razem taką samą ilość kleju. Eliminuje to kosztowne poprawki i zmniejsza średnie zużycie kleju o średnio 50%. Ultimus II jest wydajną i ekonomiczną alternatywą dla ręcznych aplikatorów.
Dyspenser Ultimus II eliminuje różnice w ilości nakładanego cyjanoakrylanu poprzez stosowanie precyzyjnego impulsu powietrznego. Dla optymalnej kontroli cieczy płynnych system ma regulator ciśnienia o zakresie 0–15 psi (0–1 bar) oraz korzysta z opartego na mikroprocesorze cyfrowego zegara z czterema miejscami po przecinku w celu kontroli wielkości wydatku.
Inne funkcje obejmują równoczesne cyfrowe wyświetlanie wszystkich parametrów dozowania, programowalne w 9 językach (włączając w to ciśnienie powietrza, ilość dawek, czas dozowania i próżnię) oraz wygodną funkcję „Teach”, która upraszcza wstępną konfigurację.
Cyjanoakrylan jest podawany ze zbiornika – strzykawki, który może być trzymany jak długopis lub też zamontowany w dodatkowym uchwycie, w celu uwolnienia rąk operatora, aby mógł pozycjonować lub składać części. Aby na każdą część została naniesiona identyczna ilość cyjanoakrylanu, wystarczy, aby użytkownik przyłożył końcówkę dozującą do miejsca docelowego i nacisnął stopą elektryczny pedał. Każdy Ultimus II zawiera zestaw wprowadzający strzykawek, tłoków i końcówek dozujących dopasowanych względem specyfikacji aplikacji użytkownika wraz z 10-letnią gwarancją jakości. www.nordsonefd.com