MiR mianuje nowego prezesa i kontynuuje udaną strategię globalnego wzrostu

Jean-Pierre Hathout objął stanowisko prezesa Mobile Industrial Robots (MIR) – firmy zajmującej się autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR), zastępując Waltera Vahey, który będzie pełnił funkcję doradcy do czasu planowanego przejścia na emeryturę w 2024 r.

1 maja 2023 Prezesem Mobile Industrial Robots, globalnego producenta autonomicznych robotów mobilnych (AMR), mianowany został Jean-Pierre Hathout.  Doświadczony manager zastąpi Waltera Vahey?a, który pozostanie w firmie jako doradca do czasu planowanego przejścia na emeryturę w 2024 roku.

Poprzednio Jean-Pierre Hathout był prezesem SIT Controls USA. Wcześniej przez 17 lat pracował w firmie Bosch, w tym na kilku stanowiskach kierowniczych w strukturze międzynarodowej. Hathout, będąc doktorem inżynierii mechanicznej, który to tytuł zdobył w Massachusetts Institute of Technology (MIT), wnosi do MiR głęboką wiedzę technologiczną oraz globalne umiejętności przywódcze, w tym związane z zarządzaniem operacyjnym w USA, Niemczech, Holandii, Turcji i Chinach. Z powodzeniem przeprowadził integrację wielu spółek przejętych przez Boscha. ?Ta wyjątkowa równowaga między umiejętnościami przywódczymi i inżynierskimi ? powiedział Vahey ? pozwoli Jean-Pierre’owi być wspaniałym zwierzchnikiem dla MiR, ponieważ firma nadal rozwija się, aby stać się światowym liderem w dziedzinie autonomicznych robotów mobilnych?.

Długi okres przejściowy

Vahey w roli doradcy Hathouta zapewni płynne przekazanie wiedzy o firmie i przejęcie przywództwa.

?Moje przejście na emeryturę było planowane od pewnego czasu. Cieszymy się, że Jean-Pierre dołączy do zespołu MiR, aby poprowadzić firmę w kierunku dalszego wzrostu. Będę mu doradzał podczas jego początkowego okresu pracy? – powiedział Vahey.

Vahey został prezesem MiR w październiku 2022 roku i odegrał kluczową rolę w nadzorowaniu fuzji firmy z AutoGuide Mobile Robots. Wcześniej przez 37 lat pełnił funkcje kierownicze w Teradyne ? firmie macierzystej MiR.

Nowy prezes, ta sama strategia

Pod kierownictwem Hathouta strategia MIR będzie kontynuowana zgodnie z planem. ?Jestem wdzięczny za możliwość dołączenia do MiR ? innowacyjnego lidera w dziedzinie autonomicznych robotów mobilnych. Jestem zaangażowany w realizację strategicznych celów rozwoju firmy z silnym naciskiem na rozszerzenie portfolio oraz wzmocnienie relacji z globalnymi klientami? – powiedział Hathout.


Mobile Industrial Robots: