Kontrolery ruchu FAULHABER serii MC 3002: mała moc, duża precyzja

FAULHABER powiększa ofertę modułów napędowych o nową serię kontrolerów ruchu MC 3002 zaprojektowanych do sterowania silników o małej mocy znamionowej. Układ elektroniczny tych modułów jest przystosowany do współpracy z produkowanymi przez firmę miniaturowymi silnikami linii DC-Micromotors oraz szczotkowymi i bezszczotkowymi serwomotorami linii DC-Servomotors.
 
Seria MC 3002 obejmuje również kontrolery z koderami absolutnymi, zapewniające dużą sprawność i elastyczność konfiguracji. Dzięki dużej rozdzielczości wbudowanego kodera, nowe kontrolery zapewniają precyzyjne sterowanie bezszczotkowych serwomotorów DC nawet w zakresie bardzo małych prędkości obrotowych. Dostarczają informację o położeniu wału silnika już od momentu włączenia zasilania, co jest ważną cechą w wielu aplikacjach pozycjonujących.

Tryb pracy kontrolera MCBL 3002, dowolnie ustalany przez użytkownika, może być rekonfigurowany dla silników bezszczotkowych zawierających od 2 do 4 biegunów z poziomu oprogramowania Motion Manager Software 4.7. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem interfejsu RS-232 lub CAN. Ofertę kontrolerów ruchu MC 3002 uzupełniają zoptymalizowany układ pomiaru prądu oraz połączenie z silnikiem za pomocą płytki elastycznej.