KEYENCE – Czujnik przemieszczenia

Japoński koncern KEYENCE rozszerzył swą ofertę o szybki i dokładny laserowy czujnik przemieszczenia z przetwornikiem CCD serii LK-G, który dzięki zastosowaniu w nim unikalnych rozwiązań technicznych wyróżnia się wyjątkowymi cechami metrologicznymi i użytkowymi. Czujnik składa się z dwukanałowego sterownika i podłączanych do niego głowic pomiarowych. Sterownik może współpracować z dwoma głowicami. Zastosowany w czujniku nowoopracowany linearyzowany przetwornik Li-CCD wraz z nowym układem optycznym gwarantują wysoką dokładność pomiarów ? do 0,03%, najwyższą częstotliwość próbkowania ? do 50 kHz oraz znakomitą rozdzielczość ? do 0,01 ?m. 
Urządzenie pomiarowe wyposażone zostało w inteligentny system automatycznego sterowania trzema parametrami emitowanej wiązki światła laserowego: czasem trwania impulsu świetlnego, mocą impulsu oraz współczynnikiem wzmocnienia przetwornika CCD. Dzięki temu możliwy jest bezproblemowy pomiar zarówno powierzchni lustrzanych, jak i detali z czarnej gumy i wysoką dokładność pomiaru obiektów przezroczystych. Stopień ochrony obudowy IP67 umożliwia stosowanie głowic nawet w trudnych warunkach przemysłowych. 
Firma SEMAC, która jest dystrybutorem koncernu  KEYENCE na terenie Polski, zainteresowanym zastosowaniem czujnika LK-G, może bezpłatnie udostępnić ten czujnik do testów i prób eksploatacyjnych.   
www.keyence.com, keyence@semac.pl