Honeywell kupuje rosyjskiego dostawcę zaawansowanych rozwiązań

  Phoenix, USA, Moskwa, Rosja — Honeywell informuje, że kupiła firmę Petrocom, która oferuje usługi konsultingowe oraz zaawansowane rozwiązania z dziedziny sterowania procesami przedstawicielom rosyjskiego przemysłu: rafineryjnego, naftowego, gazowniczego oraz innym gałęziom przemysłu. Honeywell twierdzi, że zakup ten wzmacnia obecność firmy w Rosji i stanowi podwaliny przyszłego rozwoju w tym regionie. Firma Petrocom powstała w 1991 roku jako wspólne przedsięwzięcie Instytutu Nauk o Sterowaniu oraz firmy Bonner & Moore, którą Honeywell wykupiła w 1999 roku .
  — Prawdziwa wartość Petrocom leży w ekspertyzach, które wykonuje, i talentach pracujących w niej ludzi — mówi Alexander Lebedinsky, ZAO w Honeywell — GM. — Firma doskonale komponuje się z tą częścią Honeywell, która zajmuje się rozwiązaniami z dziedziny sterowania. Transakcja łączy to, co jest najlepsze w rosyjskiej nauce z najnowocześniejszymi technologiami i międzynarodowym doświadczeniem Honeywell. Transakcja pozwoli nam na udoskonalenie oferty naszych usług i wzrost ogólnej wartości, jaką Honeywell oferuje klientom w Rosji, CIS oraz w Europie Wschodniej. Oferta ta obejmuje zaawansowane systemy do sterowania procesami oraz zaawansowane usługi konsultingowe.
  Nabycie Petrocom to realizacja integralnej części planów firmy, która chce stać się głównym dostawcą kompleksowych rozwiązań technologicznych dla przemysłu rosyjskiego, a w szczególności przemysłu naftowego i gazowniczego. Cel ten ma zostać zrealizowany poprzez połączenie Systemu Znajomości Procesów Experion (Process Knowledge System — PKS) z zaawansowanymi rozwiązaniami, takimi jak m.in.: symulacje, planowanie i szeregowanie prac zakładów.
  — Petrocom skorzysta na tym, że stanie się częścią Honeywell. Powstanie dzięki temu firma znająca lokalny rynek rosyjski, która będzie mogła obsługiwać klientów globalnych — mówi Leonid Sorkin, profesor pracujący w Petrocom. — Znane technologie, usługi i ekspertyza Honeywell w połączeniu z bogatym doświadczeniem Petrocom na rosyjskim rynku naftowym i gazowniczym oferują znaczne korzyści zarówno obecnym jak i przyszłym klientom.
  Petrocom stanie się częścią Honeywell Process Solutions (HPS — Rozwiązania Procesowe), która oferuje rozwiązania z zakresu automatyki oraz sterowania dla przemysłu przetwórczego i hybrydowego, łącznie z przemysłem rafineryjnym, naftowym, gazowniczym, papierniczym, kopalnianym, minerałowym i metalurgicznym, przemysłem chemicznym — okresowym i masowym, farmaceutycznym i energetycznym.
  HPS zatrudnia ponad 9 000 ludzi w ponad 90 krajach na całym świecie. Jest częścią grupy Honeywell, zajmującej się rozwiązaniami z zakresu automatyki i sterowania.