GM Europe będzie produkował w Gliwicach następcę opla astra

General Motors Europe ogłosił 17 kwietnia plany ulokowania produkcji kolejnej generacji samochodu kompaktowego w czterech zakładach produkcyjnych. Jednym z nich są zakłady w Gliwicach.

Nowe kompaktowe auto GM będzie produkowane także w Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii, w Bochum w Niemczech i w Trollhättan w Szwecji.

Koncern informuje, że uruchomienie produkcji nowego auta, które zastąpi obecną astrę na początku 2010 roku, pochłonie inwestycje rzędu 3,1 mld euro. Wymagać będzie także 30% podwyższenia produkcyjności.

? Planujemy roczną produkcję 750 tys. samochodów kompaktowych w Europie, co będzie istotnym wzrostem w stosunku do 535 tys. pojazdów wyprodukowanych w 2006 roku (…) Wraz z naszymi zespołami w Gliwicach, Bochum, Ellesmere Port i Trollhättan pragniemy rozpocząć w niedługim czasie przygotowania do produkcji kolejnej generacji pojazdu kompaktowego, która będzie wymagała obniżenia czasu montażu i zwiększenia produkcyjności o 30% ? powiedział Carl-Peter Forster, prezes General Motors Europe.

Źródło: PAP