Global Display Solutions rozpoczyna produkcję wyświetlaczy w Rumunii

    Firma Global Display Solutions Ltd. (GDS), projektant i producent rozwiązań z zakresu wyświetlaczy przemysłowych przeznaczonych dla różnych gałęzi przemysłu, poinformowała o otwarciu nowego zakładu produkcyjnego w zachodniej Rumunii w Arad. GDS wybrała tę właśnie lokalizację do realizacji usług produkcyjnych GDS z racji korzyści ekonomicznych, które pozwolą firmie na prowadzenie konkurencyjnej działalności po rozsądnych kosztach. W zakładzie będą produkowane podzespoły (płyty elektroniczne) na trzech liniach produkcyjnych. Zautomatyzowana produkcja komponentów do podzespołów pozostanie nadal we Włoszech.
    Nowy zakład, zatrudniając 50 osób, przyczyni się do ożywienia regionu, który stanowi część sieci transportowej, znajdującej się w samym sercu Europy Środkowej. (Do tego regionu docierają łącza kolejowe i drogowe oraz znajduje się on w pobliżu rozbudowywanego międzynarodowego lotniska). Fabrykę zlokalizowano w pobliżu Strefy Wolnego Handlu, jednej z sześciu powołanych do życia przez rumuński rząd.
    Luca Bisognin, menedżer ds. sprzedaży i marketingu w firmie GDS podkreśla, że nowy zakład stanowi część długoterminowej strategii firmy, strategii która ma na celu dostarczenie konkurencyjnych cenowo wyświetlaczy na globalne rynki.
    Bisognin stwierdza: ? Otwarcie tego zakładu udowadnia nasze niesłabnące zaangażowanie w oferowanie produktów wysokiej jakości, przy równoczesnej redukcji kosztów.