Firma Adept wprowadza na rynek roboty sterowane za pomocą PLC firmy Allen-Bradley

Firma Adept Technology Inc. wprowadziła na rynek nową rodzinę robotów sterowanych za pomocą sterowników PLC, łączących technologię SCARA z serwerem opartym na PLC (Programmable Logic Controller). Rozwiązanie takie uprościło integrację, pozwalając na bezpośrednie programowanie robota za pośrednictwem połączenia szeregowego DF-1 z układami PLC Allen-Bradley firmy Rockwell Automation, między innymi układami PLC-5, SCL-500 i Logix.

Pierwszymi robotami tej rodziny będą czteroosiowy Adept Cobra PLC600 typu SCARA i Adept Cobra PLC800. Firma Adept produkuje systemy automatyki dla przemysłów: półprzewodników, elektronicznego, włókien optycznych, telekomunikacji i farmacji.

?Połączenie robotów i PLC to nic nowego? ? mówi Charlie Duncheon, dyrektor firmy Adept. ? ?Rodzinę robotów Adept Cobra PLC wyróżnia to, że są one programowane i sterowane bezpośrednio przez sterownik klienta. Użytkownik po prostu podłącza nasz serwer PLC do swojego sterownika i programuje robota bezpośrednio w jego środowisku programistycznym. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w serwerze PLC firmy Adept nie jest wykonywana emulacja technologii drabinek logicznych i nie używa się bezpośredniego sterowania z poziomu komputera. To oznacza, że urządzeniem bezpośrednio sterującym robotem jest sterownik PLC. Nowa linia pozwoli nam zdobyć nowe rynki, gdzie roboty przemysłowe były dotąd postrzegane jako zbyt skomplikowane do zastosowania i obsługi.?